Медична реформа. Що зміниться з 2018 року

Категорія: ВладаПереглядів: 967

Верховна Рада ухвалила урядовий законопроект щодо медичної реформи, яка стартує вже з наступного року. Реформа передбачає запровадження нової моделі фінансування системи охорони здоров’я – перехід від фінансування медзакладів згідно кошторису до оплати державою фактично наданої медичної допомоги конкретній людині. «Гроші йтимуть за пацієнтом» - людина звертається в медичний заклад, до конкретного лікаря за допомогою, а держава перераховує кошти в медзаклад, в якому працює лікар, або безпосередньо лікарю, якщо він має власну практику.

У 2018 році нова модель фінансування охорони здоров’я запроваджується на первинній ланці меддопомоги – за нею працюватимуть сімейні лікарі, терапевти, педіатри. На інших рівнях – вторинному (спеціалізованому) та третинному (високоспеціалізованому) вона буде запроваджена поступово до 2020 року. Жодних змін у медичному обслуговуванні людей на цих ланках - у лікарів-спеціалістів, в лікарнях, спеціалізованих медзакладах – з наступного року не відбудеться.

Як відбудеться перехід на нову систему фінансування меддопомоги, яку надають сімейні лікарі, терапевти, педіатри?

Буде створено Національну службу здоров’я (спеціальний орган виконавчої влади), яка перераховуватиме бюджетні кошти медичним закладам та лікарям-ФОПам за надання меддопомоги людям. НСЗУ укладе угоди з УСІМА медичними закладами і гарантує фінансування відповідно до кількості пацієнтів, яким в цих закладах надають меддопомогу. Фінансування буде проводитись на умовах попередньої оплати.

Людині потрібно буде обрати свого сімейного лікаря, терапевта, педіатра та підписати з ним угоду на медичне обслуговування. Медичний заклад, лікар-ФОП повідомляє НСЗУ про кількість пацієнтів, з якими підписано угоди. НСЗУ перераховує їм кошти за обслуговування громадян згідно з встановленими тарифами.

Фінансування медичної допомоги через НСЗУ забезпечить головне - єдині стандарти надання меддопомоги та рівний доступ до медичних послуг для кожного громадянина, незалежно від прописки. Саме держава гарантуватиме, що кожному громадянину, який звернеться до сімейного лікаря, буде надано допомогу безкоштовно. А лікар гарантовано отримає гроші за свою роботу, згідно з встановленим тарифом, незалежно від того, де він працює – у великому місті чи сільській місцевості. Фінансування поліклініки, де працює лікар, амбулаторії чи лікаря-ФОПа буде відбуватись з державного бюджету і не залежатиме від фінансової спроможності місцевої громади чи прихильності місцевих чиновників. Воно залежатиме виключно від кількості громадян, яким в медзакладах надали допомогу.

У свою чергу, місцеві громади мають всі можливості для розвитку медичних закладів, адже вони залишаються їх власниками. Завдяки децентралізації місцеві бюджети мають достатньо коштів для того, щоб покращити медичну мережу, створити належні умови для роботи лікарів, відремонтувати дороги до амбулаторій, оплачувати додаткові медичні послуги для мешканців громади. 

Перехід на нову систему фінансування буде поступовим, на перехідний період частково буде збережено діючу систему фінансування медзакладів – через субвенцію місцевим бюджетам, як це відбувається зараз.

Що потрібно зробити з 2018 року кожному українцю?

З наступного року кожному українцю потрібно буде обрати свого сімейного лікаря, терапевта, педіатра і підписати з ним угоду на медичне обслуговування. Це може бути лікар, який працює в поліклініці, амбулаторії, приватній лікарні (якщо вона підписала договір з НСЗУ), або має власну практику.

Причому обрати лікаря людина може незалежно від місця своєї прописки. Якщо ви вже маєте лікаря, який вас влаштовує, ви можете підписати угоду з ним, якщо ні – запитайте рекомендацій у друзів, знайомих, або прийдіть до свого дільничного лікаря і поспілкуйтесь з ним, можливо, він вам сподобається. Лікар не має права відмовити вам у підписанні угоди, винятком є лише випадки, коли він вже має більше 2000 пацієнтів.

Ви можете підписати угоду з лікарем під час першого візиту до нього. Тривалість часу, впродовж якого потрібно укласти угоду з лікарем, не обмежена. Змінити свого лікаря ви можете в будь-який час, якщо знайшли кращого спеціаліста, або, наприклад, змінили місце проживання.

За що саме на 100% заплатить держава?

Допомога, яку надає сімейний лікар, терапевт, педіатр, повністю оплачується державою, для людини вона є безкоштовною. Якщо лікар вимагає гроші з пацієнта, він має право звернутись зі скаргою на нього до НСЗУ і піти до іншого лікаря. 

Допомога лікаря первинної ланки, що повністю оплачується державою, включає: консультації лікаря необмежену кількість разів, профілактичні огляди, базові аналізи, направлення до лікарів-спеціалістів, видачу довідок та листів непрацездатності. Окрім того, сімейний лікар призначає та виписує рецепти на доступні ліки, які можна отримати в аптеці безкоштовно або з незначною доплатою, їх перелік буде поступово збільшуватись.

 

 

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю

Секретаріату Кабінету міністрів України

Вісті Калущини 1


Коментарів: 9

 • Анонім (19:51 20/10/2017)
  Оцінка: +11 / -11 | [IP: 176.36.117.185]

  вуйки, готуте гроші - згідно тих цінників які гуляють інтернетом будете платити наприклад за лікування травми 50000 гривень, або страховка, штука гривень в місяць, задурно буде лиш скора і терапевт на рецепт від грипу, хі, хі. часи коли ви місяцями вилежувалися по лікарнях пройшли.

  • Роман (09:21 21/10/2017)
   Оцінка: +5 / -0 | [IP: 91.241.118.246]

   І ми крикнемо слава, слава, слава Україні так щоб дрежала вся земля!

   • Анонім (06:28 23/10/2017)
    Оцінка: +2 / -0 | [IP: 46.149.185.192]

    Куди пішли слони з Ноєвого ковчегу,коли він,той човен пристав на г.Арарат? Думаю,що не з компанією дорослих,мудрих,виважених проповідників..,пішли за іваніцьким з парубієм,аваковим,порошенком,турчиновим,луценко і луценшихою... Не забудьте,яку вони провели потужну дискредитацію судді Царевич у нашому місті і околиці. Згадайте,як вони і воно розмахували ЄДИНИМ документом устрію,свободи і прав Держави...Це вас вже викрислили зі списків живих ті,які "прийшли" на крові Майдану і загублених життів.

   • Анонім (07:09 23/10/2017)
    Оцінка: +3 / -0 | [IP: 46.149.185.192]

    мед реформа пінгвинихи нагадує ситуацію,коли водій убив пішохода на дорозі,а потім не визнає вини,промовляючи що саме він,пішохід,йшов з перевищенням швидкості і сам позбавив себе життя,явно загрожуючу водієві.

    • ББА (13:45 23/10/2017)
     Оцінка: +0 / -0 | [IP: 90.220.100.17]

     у тебе явно осіннє загострення . не забувай приймати ліки згідно рецепту Усмішка

  • ББА (20:08 21/10/2017)
   Оцінка: +0 / -1 | [IP: 90.220.100.17]

   Ти що - до цього часу даром лікувався даром ? shok shok

 • Анонім (12:23 22/10/2017)
  Оцінка: +12 / -0 | [IP: 46.118.30.127]

  А чо так замінусили хлопа?Він щось збрехаув?

  Хочеш бути здоровим-готуй гроші.Немаєш?-йди поскачи)

  • Анонім (16:48 22/10/2017)
   Оцінка: +2 / -0 | [IP: 176.36.117.185]

   а най мінусують, наївний дитячий психологічний захист - тіпа наставлю мінусів і невідворотне не наступить, хі, хі.

  • Анонім (06:38 23/10/2017)
   Оцінка: +1 / -0 | [IP: 46.149.185.192]

   Дуже небезпечно виконувати цю вправу на місцині міста! Від тих доріжок,доріг,переходів - загроза скалічення 100%. Головне-місто перетворити в суцільну багнюку,ооо..! Тоді мед. мафія процвіте,розбагатіє,буде куди бабло вкинути пройдохам з МР,у багні не видно скільки "заклали".

  Залиште свій коментар!

  Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

  Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

  (обов’язково)


  Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
  Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.