«Лукойл» хоче стягнути з державної компанії 10 мільйонів за іржаву теплотрасу в Калуші

Категорія: Інфраструктура -> КриміналПереглядів: 1896

ТОВ «Транс Індастрі» хоче стягнути з Державного публічно­го акціонерного товариства «Будівельна компанія «Укр­буд» 9,69 млн. грн. збитків. Про це свідчить постанова Вищого господарського суду України від 8 жовтня.

Фірма стверджує, що «Укрбуд» неправомірно відчужив та лікві­дував ділянку тепломережі від стійки 321 до стійки 451 у Калуші, чим позбавив ЗАТ «Лукор» можливості використовувати трубопровід за призначенням. Фірма просить суд стягнути з державного товариства вартість демонтованої тепломережі та вартість робіт з її відновлення.

Суди перших двох інстанцій задовольнили позов частково, стягнувши з «Укрбуду» на користь «Транс Індастрі» 8,26 млн. грн. – ринкова вартість матеріалів та робіт із відновлення одного метра теплотраси становить 3867 грн., довжина траси – 2136 метрів.

«Укрбуд» і прокуратура подали касаційні скарги. І на початку жовтня ВГСУ відправив справу на новий розгляд до Господарського суду Києва.

Як встановив суд, спірна тепломережа введена в експлуатацію у 1991 році, але ніколи не використовувалася. У 2007 році «Укрбуд» провів оцінку цієї теплотраси. Було виявлено, що трубопровід уражений корозією, теплоізоляція частково відсутня, частково ушкоджена, труби частково зруйновані і трубопроводи теплотраси не можуть використовуватися за цільовим призначенням.

На початку 2008 року «Укрбуд» продав цей трубопровід від стійки 321 до стійки 451 (довжиною 2136 м) ПП «Атарес-Євро» за 212 тис. грн. При цьому, як вказує державне товариство, частина спірної ділянки тепломережі довжиною 96 погонних метрів у 2006 році була викрадена невідомими.

У 2008 році створена «Лукором» комісія встановила, що ділянку тепломережі від стійки 321 до стійки 451 узагалі демонтовано. Між тим «Лукор» у 2010 році в судовому порядку добився визнання за ним права власності на дану тепломережу. Суд спирався на те, що у 2000 році ВАТ «Оріана» внесла до статутного фонду ЗАТ «Лукор» майно нафтохімічного комплексу, в тому числі спірний трубопровід.

Зауважимо, що «Укрбуд» проти цього рішення суду заперечував, стверджуючи, що тепломережа належить йому, а висновки суду не підтверджені жодним належним доказом. Після цього «Лукор» почав вимагати в «Укрбуду» відшкодування вартості тепломережі. На прохання «Лукору» ТОВ «Енерго-Інвест» виготовило проект відновлення тепломережі, вартість якого склала 9,69 млн. грн.

У квітні 2013 року «Лукор» переуступив права вимоги ТОВ «Транс Індастрі». Відправляючи справу на новий розгляд, ВГСУ вказав, що у матеріалах справи містяться різні показники довжини тепломережі – 2136 м і 3100 м. При новому розгляді суду потрібно з’ясувати, яка дійсна вартість тепломережі з урахування її реальної довжини і дійсної ціни ділянок, що були непридатні до експлуатації.

 

Західний вісник 6


Коментарів: 1

  • Sunny (15:38 23/10/2013)
    Оцінка: +0 / -0 | [IP: 195.182.22.17]

    інформація з сайту "Наші гроші"...

    Залиште свій коментар!

    Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

    Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

    (обов’язково)


    Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
    Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.