Кропивник не хоче ні до Голинської, ні Калуської ОТГ — Михайло Барнич

Категорія: ІнфраструктураПереглядів: 1175

Як повідомляли «Вікна», Брошнів-Осадська ОТГ, до складу якої готується увійти село Кадобна Калуського району, — на фініші об’єднання. До кінця поточного місяця буде завершено так би мовити документальну частину, після чого майбутній громаді залишиться чекати на призначення виборів. Відбутися вони можуть приблизно у жовтні.

 

Нагадаємо, що, згідно із перспективним планом, який затвердила Івано-Франківська обласна рада і Кабмін, у Калуші мають бути створені Калуська, Верхнянська та Войнилівська ОТГ. Верхнянська ОТГ була створена у 2015 році. При затвердженні перспективного плану обласна рада виокремила ще Новицьку об’єднану громаду у складі кількох сіл. Проте Кабмін не погодив створення цієї громади, а обласна рада не включила модельовану Новицьку ОТГ до Калуської. Відтак, за документами ці кілька сіл залишилися у «підвішеному» стані, інформують "Вікна".

Торік, через ініціативу громади, Івано-Франківська обласна рада внесла зміни до перспективного плану та виокремила Голинську ОТГ. Аналогічного рішення Кабміну не було. Однак, і не було волі мешканців цих сіл до об’єднання. У селах Пійло та Сівка Калуська, які мали би відійти до Голинської ОТГ, торік відбулося кілька конфліктів.  Мешканці Пійла навіть перекрили дорогу державного значення «Стрий-Мамалига» через рішення сільської ради про приєднання території сіл Пійло та Довга Калуська до Голинської об’єднаної територіальної громади. У селі думки людей розділилися: частина наполягали на входженні Пійла до Голинської, частина — до Калуської ОТГ. Щодо Сівки Калуської, де рішення сільської ради про приєднання села до Голинської ОТГ також збурило громаду, то 75% мешканців села, які взяли участь в опитуванні, висловилися за входження до Калуської ОТГ.

У Кропивнику, за словами сільського голови, понад половина людей, які взяли участь в опитуванні, висловилися взагалі проти об’єднання. Тож, фактично, можна констатувати про те, що Голинська громада, принаймні, на нинішньому етапі, перспектив щодо децентралізації — немає.

Більше того: можна сказати, що надій на створення Голинської ОТГ — дуже небагато. По-перше, у Голині склав повноваження сільський голова. Тож, фактично, питання децентралізації у селі — далеко не на першому плані. Крім того, Кропивницька сільська рада, якій Голинь надіслав «запрошення» до об’єднання, об’єднуватися — відмовилася.

Сільський голова Кропивника Михайло Барнич пояснив: 

"Наразі об’єднуватися ні з ким не будемо. З чого зараз живе Верхнянська ОТГ, яка об’єдналася? Вони чекають на інфраструктурну субвенцію від держави, яка, по суті, є милостинею: цього року вона є, а наступного — нема. От, кажуть, Верхнянська ОТГ наростила свій бюджет удесятеро.  Але у стільки ж і видатки зросли. Кропивник є самодостатньою громадою. Немає перспектив в об’єднанні Кропивника з Голинем, бо від цього ніяка з громад нічого не здобуде".

ВІКНА 0


Коментарів: 2

  • Анонім (19:45 26/07/2017)
    Оцінка: +0 / -1 | [IP: 78.109.24.135]

    так, так, в перспективі взагалі ніяких "субвенцій" не буде - і навіть наоборот - кожне село живе за власний рахунок і ще платить в державний бю

  • Роман (16:36 27/07/2017)
    Оцінка: +0 / -0 | [IP: 91.241.118.246]

    Ну то нехай йде у Дупинську ОТГ!

    Залиште свій коментар!

    Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

    Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

    (обов’язково)


    Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
    Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.