«Кримінальні авторитети» на службі Кремля: як Росія використовує представників криміналітету для дестабілізації ситуації в Україні.

Переглядів: 364

Нещодавно Служба безпеки України викрила у Львові учасника транснаціонального організованого злочинного угруповання, яке причетне до вчинення тяжких і особливо тяжких злочинів. Оперативники спецслужби отримали інформацію про те, що раніше засуджений громадянин однієї з країн Південного Кавказу нелегально прибув до Львівської області. Зловмисник спеціалізувався на вимаганні грошей і вирішенні конфліктних ситуацій між іншими учасниками кримінального середовища. Зазначається, що після прибуття на територію регіону він намагався діяти в інтересах міжнародного злочинного угруповання так званого «Лоту Гулі» у ролі «смотрящого». Наразі фігуранту повідомлено про підозру у вчиненні злочину і обрано запобіжний захід.У межах кримінального провадження, розпочатого слідчими СБУ за ч. 2. ст. 332-2 Кримінального кодексу України (Перетинання державного кордону України з метою заподіяння шкоди інтересам держави).

Фахівець з питань міжнародної безпеки Марк Галеотті в  дослідженні, підготовленому для Європейської ради з міжнародних відносин, стверджує, що Європа в останні роки стикається з якісно новим феноменом, який він називає «організованою злочинністю, що базується в Росії» (в оригіналі – Russian-based organized crime, RBOC). Це злочинні угруповання, що влаштувалися в європейських країнах, створені вихідцями з Росії, які все частіше співпрацюють з представниками російських спецслужб і силових структур, стаючи додатковим інструментом у руках влади Кремля. За допомогою цього інструменту, стверджує Галеотті, Москва здійснює в Європі «делікатні» операції, аж до вбивств.

Згадана проблематика залишається актуальною і для України. На території нашої держави Російська Федерація для розхитування ситуації використовує кримінальні елементи. У цьому активно задіяні спецслужби Росії. Тільки за перше півріччя 2020 українська спецслужба запобігла трьом терактам, викрила 51 злочинне угрупування, заборонила в’їзд 254 іноземців, причетних до тероризму і екстремістських організацій.