Краєзнавців вразив дзвін із Завою, відлитий на відомому сталеливарному заводі в Німеччині. ФОТО

Категорія: ІсторіяПереглядів: 309

У неділю, 24 червня, калуські краєзнавці Василь Фіцак та Олександр Коваль побували в черговій поїздці селами Калуського району з метою пошуку і вивчення дзвонів з відомої ливарні братів Фельчинських в Калуші.

Цього дня вдалось відвідати 5 сіл та описати 15 дзвонів, розповів у соцмережі Василь Фіцак.

За його словами, два дзвони — в селах Ріп'янка (102 кг, 1923 рік) та Грабівка (350 кг, 1927 рік) — відлиті в ливарні Фельчинських. Дзвони пишно оформлені круговими орнаментами та зображеннями святих. Також, можливо, в цій легендарній ливарні було відлито і чотири невеликих дзвони. Всі вони старі, один з них — 1928 року.

Дзвін, який направду вразив, краєзнавці описали в селі Завій. Величезний дзвін, нижній діаметр якого 110 см, а вага — близько 700 кг, був відлитий в Німеччині на відомому сталеливарному заводі в місті Бохим в 1929 році для церкви в Бірзу, неподалік курортного містечка Брувері на півдні Латвії. Звідти його і привезли в Завій.

 

ВІКНА 2


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.