Калуський район має в Польщі ще один повіт-побратим

Категорія: АкціїПереглядів: 422

На запрошення війта ґміни Жеченіца Томаша Ґінди делегація з Калуського району відвідала Члуховський повіт (Поморське воєводство, Республіка Польща). Делегацію очолювала голова райдержадміністрації  Наталія Бабій. У складі делегації були Люба Богачевська, начальник відділу зовнішніх зв'язків та розвитку компанії «Даноша», Галина Матківська, начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації, і Роман Матіїв, начальник відділу організаційної та інформаційно-аналітичної роботи апарату райдержадміністрації. Щоб не витрачати бюджетні кошти на відрядження, державні службовці райдержадміністрації взяли відпустки на період візиту до Польщі. 

Нагадаємо, 23 серпня цього року сільські голови Калуського району підписали меморандум про співпрацю із війтами Члуховського повіту. Тоді на Калущину з офіційним візитом до Калуського району прибули війт ґміни Жеченіца Томаш Ґінда та війт ґміни Пшехлєво Анджей Змуда-Тшебіатовський,  щоб підписати угоду про співпрацю між тими населеними пунктами, де «Poldanor» та «Даноша» ведуть свою діяльність.Так розпочалася співпраця між Калуським районом і Члуховським повітом.

Члуховський повіт - один із 16 земських повітів Поморського воєводства Польщі. Утворений 1 січня 1999 року в результаті адміністративної реформи.

Повіт знаходиться у південно-західній частині воєводства. Адміністративний центр – місто Члухув. У повіті 6 ґмін: Дебіжно, Жеченіца, Кочала, Пшехлєво, Чарне і Члухув.

Війт ґміни ЖеченіцаТомаш Ґінда запросив представників Калуського району відвідати ґміну та Члуховський повіт під час відзначення Дня незалежності Польщі. Програма візиту містила ряд заходів, які передбачали відвідування установ, комунальних закладів, безпосередні контакти з представниками бізнесу та участь в урочистостях з нагоди 99-ї річниці незалежності Польщі.

Перебуваючи в ґміні Жеченіца, делегація відвідала бібліотеку, школу, дитячі садочки, костел, ознайомилася з роботою пожежників та досвідом здійснення місцевого самоврядування у ґміні. Томаш Ґінда поділився досвідом щодо залучення коштів у реалізацію проектів  у соціальній сфері, розвиток інфраструктури, будівництво доріг. У селі Жеченіца проведено каналізацію, тому членам делегації показали  як працюють очисні споруди, на будівництво яких залучено понад 5 млн злотих. У рамках візиту відбулася зустріч з представниками компанії West-Pol.

Напередодні 99-ї річниці незалежності Польщі в ґміні Жеченіца відбулися урочистості, під час яких голова Калуської райдержадміністрації Наталія Бабій  та староста Члуховського повіту  Олександр Гаппа підписали угоду про співпрацю між Калуським районом та  Члуховським  повітом.

Зранку 11 листопада, в день незалежності Польщі, делегація Калуського району взяла участь в урочистостях в місті Члухув - адміністративному центрі повіту, а  потім  ввечері - в урочистостях, які проходили у Польській Балтійській  філармонії  імені Фредеріка Шопена в Гданську. Там Наталія Бабій мала зустріч із заступником воєводи Поморського воєводства.

Члени делегації взяли участь у богослужінні в українській греко-католицькій церкві в ґміні Жеценіце, поспілкувалися з парафіянами, подарували громаді український прапор, книгу «Храми Калущини», відеофільм «Одвічні істини»,буклет про Калуський район. Після богослужіння священик о. Маріуш запросив українську делегацію відвідати ще й греко-католицьку церкву в сусідній ґміні  Білий Бір, яка вже належить до Щецинецького повіту Західнопоморського воєводства.

У  містечку Білий Бір понад  2200  жителів є і українська громада. Після Другої світової війни до міста під час операції "Вісла" переселено багато українців. Сьогодні Білий Бір є одним із найбільших осередків українства в Польщі. В містечку діє школа-ліцей ім. Тараса Шевченка, діє греко-католицька церква різдва Пресвятої Богородиці, збудована у 1992-1997 роках за оригінальним проектом Є. Новоселеського. Неподалік церкви на пагорбі височіє пам'ятник видатному українському поетові Тарасу Шевченку. Пам’ятник Шевченкові встановлено  в 1991 році на кургані, насипаному перед гуртожитком місцевої української школи-ліцею, і він  став символічним знаком постійної вже присутності українців над Балтійським морем. Щороку біля  пам'ятника Т.Шевченкові відбуваються не лише шкільні урочистості, але й святкування за участю офіційних представників державної влади Польщі і України та українців, що проживають на західних і північних землях Польщі.

Голова Калуської райдержадміністрації Наталія Бабій поділилася  своїми враженнями від візиту: «Найперше, що впадало у вічі під час нашого перебування в Члуховському повіті, – це те, що в тих краях багато людей, які мають українське коріння. Не всі знають українську мову, але багато говорять про своє українське походження. Ми жили в селі Жеценіца, відвідали школу, дитячі садочки, бібліотеку, були серед людей  і мали нагоду побачити як живе польське село, пізнати культуру та традиції польського народу,  ознайомитися з роботою органу  місцевого самоврядування та  впровадження  в гміні різноманітних проектів. У нас з керівництвом  Члуховського повіту, війтами гмін Жеченіца та Пшехлево відбулися переговори щодо напрямів та форм взаємовигідної співпраці в соціальній, культурній  та освітянській сферах; з нашими польськими партнерами ми окреслили в загальних рисах майбутню співпрацю. Наступного року маємо намір відправити дітей на відпочинок до Члуховського повіту. Наша співпраця продовжуватиметься далі й матиме конкретний результат. Окрім Олькуського повіту тепер у нас буде ще один повіт-побратим».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вісті Калущини 0


Коментарів: 2

 • Анонім (12:39 17/11/2017)
  Оцінка: +1 / -0 | [IP: 176.36.117.185]

  який-такий члухов, нема ніякого члухова, це німецьке містечко Schlochau яке клятий сталін подарував пшекам. а в операції вісла були переселені бандеровці, а не українці, і їхні нащадки які постійно присутні з башкою шевченка мають пам"ятати що вони проживають на вкраденій німецькій землі. кстаті, чого без бандерівського прапора - пшеків така дружба народів безкінечно радує. також я просто просльозився коли прочитав що держслужбовці для економії коштів взяли відпустки - благодєтєлі ви наші, "Утром мажу бутерброд - Сразу мысль: а как народ". ну і рагульський прикид бабійки відверто порадував, так тримати, рагульня!

  • ББА (15:29 17/11/2017)
   Оцінка: +0 / -0 | [IP: 90.220.100.17]

   у тебе таки файна каша в голові . а бандерівці напевне з Марса прилетіли і про тебе забули , так як ти тоді стояв у хліві crazy

  Залиште свій коментар!

  Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

  Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

  (обов’язково)


  Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
  Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.