Калуський фольклорно-етнографічний фестиваль «Співочий гай» може стати всеукраїнським. ФОТО+ВІДЕО

Категорія: КультураПереглядів: 689

Уже увосьме у Калуші відбувся фольклорно-етнографічний фестиваль «Співочий гай». Дійство, започатковане на знак вшанування депортації етнічних українців, об’єднало навколо себе 13 колективів з Калущини, Рожнятівщини, Долинщини, Рогатинщини.

 

За словами директора ПК «Мінерал» Алли Терещенко, цьогоріч масштабність фестивалю дещо менша, аніж зазвичай, у зв’язку з ремонтними роботами палацу культури. Однак перервати хорошу традицію організатори не змогли, тим паче, що мешканці міста залюбки відвідують фестиваль. Алла Терещенко в коментарі "Вікнам" відзначила:

"Мене тішить, що калушани все ж відвідують цей захід. Одні ідуть, інші приходять, але в сквері завжди людно. Люди сидять у затінку і слухають виконавців. Іноді я зауважую, що є й ті, які сидять від самого початку і до кінця. Тобто цілих шість годин зацікавлено спостерігають за програмою. Більшість відвідувачів — люди старше середнього віку, однак приходять і молоді батьки з дітьми".

У фестивалі взяли участь хорові, танцювальні та інструментальні колективи. Окрім того, був організований медовий ярмарок, у якому взяли участь виробники з Коломийщини, Долинщини та Косівщини.

Алла Терещенко наголосила, що організатори учасникам завжди забезпечують комфортні умови. У цьому є і велика заслуга місцевих підприємців:

"Я часто їжджу по різних фестивалях, тому знаю, в яких іноді некомфортних умовах перебувають артисти. Часто такі заходи роблять голіруч, артисти переодягаються в автобусі, виникають побутові труднощі. Звісно, до цього вже звикли і перестали скаржитися. Однак ми забезпечуємо людей харчуванням, даємо можливість помитися, перевдягнутися, залишити речі, переночувати. Звісно, в цьому велика заслуга наших калуських підприємців, які завжди нам ідуть назустріч".

 

З року в рік «Співочий гай» намагається розширювати рамки, тому вже заслужив на те, щоб називатися всеукраїнським. Такий крок, на думку організаторів й управління культури, популяризує фестиваль, поставить його на новий рівень і дозволить учасникам отримати диплом про участь.

Моменти "Співочого гаю" — у відео "Вікон":

ВІКНА 1


Коментарів: 3

 • yurko (16:43 19/08/2019)
  Оцінка: +1 / -0 | [IP: 93.170.118.47]

  Я б навіть сказав всесвітній! crazy

 • Анонім (17:16 19/08/2019)
  Оцінка: +1 / -0 | [IP: 176.107.179.147]

  нє ну а чо - якщо би там була палаточка з розливним півасіком то чого би і не піти на фестиваль - годинку під добре пиво можна похавати культурки, хі,хі. 6 годин то вже перебор, то навіть флєшка горівки не поможе.

 • неля (21:02 19/09/2019)
  Оцінка: +0 / -0 | [IP: 93.170.118.98]

  то сиди і пиши дурню

  Залиште свій коментар!

  Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

  Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

  (обов’язково)


  Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
  Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.