Калушани встановили меморіальну таблицю на віднайденій гробниці декана Петрушевича. ФОТО

Категорія: ІсторіяПереглядів: 383

Калуські краєзнавці Василь Фіцак, Олександр Коваль і Віктор Павлів встановили меморіальну таблицю на гробниці, де похований парох і декан Калуша о. Володимир Петрушевич.

 

До цього калушани, які досліджують історію старого цвинтаря, кілька місяців працювали над відновленням гробниці ініціатора будівництва в Калуші церкви святого Архистратига Михаїла та її першого пароха о. Володимира Петрушевича.

Через погоду гробницю не вдалось пофарбувати. Краєзнавці висловлюють подяку Володимиру Слюзару за виготовлення таблиці і Святославу Федоришину — за наданий електроінстумент.

Як відомо, калуський парох о. Володимир Петрушевич помер 1917 року після побиття російськими солдатами. Місце його поховання досі було невідоме. Встановити гробницю вдалося завдяки дослідженню калуських краєзнавців.

На старому кладовищі є ще один родинний склеп іншого пароха, декана Калуша — о. Ігнатія Губчака (1833-1893), який теж, на жаль, зруйнований. Обидва священики були активними в житті громади міста.

Отець Володимир Петрушевич — перший парох церкви святого Архистратига Михаїла. Саме з його ініціативи та Тимофія Пітулея, за проектом Василя Нагірного, будівничого Теодора Мельничука, за благословенням митрополита Кир Андрея Шептицького церкву було збудовано і в урочистій обстановці освячено 21 листопада 1913 року деканом Калуським о. Дмитром Рожановським у присутності 5000 людей.

1906 року отець Володимир Петрушевич їздив до Єрусалиму, звідки привіз хрест-мощовик із мощами святого Йосафата.

ВІКНА 0


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.