Калушани потрапили на неймовірну Ратушу з діючим годинником 1903 року. ФОТО

Категорія: ІсторіяПереглядів: 804

Калуш — місто солеварів, навіть герб міста прикрашає три кірці солі. Проте, минулі часи призабуті, а такі пам'ятки, як старий калійний комбінат, гігант з видобутку калійних солей в Галичині, — знищено.

 

Скоро впадуть останні стіни колись величного комбінату. Єдине, що вціліло, — це стара адміністративна ратуша, і дуже хочеться, щоб вона збереглась, розповів краєзнавець Василь Фіцак.

Разом із головним спеціалістом відділу з питань інвестицій та міжнародної інтеграції управління економічного розвитку міста Калуської міської ради Віктором Павлівим, завдяки керівництву ВАТ "Оріана" йому вдалось відвідати цю неймовірну будівлю. Хоча вона й потребує капітального ремонту, але це єдина будівля в менш-більш задовільному стані, яку потрібно і можна зберегти, ділиться краєзнавець:

"Вразило все: це і сама архітектура будівлі, автентичні східці, а найбільш — це вежевий годинник фірми Міхала Мєсовича (Mihal Miesowich 1864-1938). Він був засновником і власником фабрики вежевих годинників в Кросно в 1901 році. В 1903 році його механізм було встановлено на ратуші в Калуші при калійному комбінаті. Продукція фабрики отримувала чимало національних і міжнародних відзнак на виставках, зокрема, золоту медаль на промисловій виставці в Парижі 1908 року".

Цікаво, що сам механізм повністю збережений і робочий, зауважує Василь Фіцак.

За словами Віктора Павліва, місто знову звернеться до керівництва ВАТ «Оріана» та Фонду держмайна, щоб передати Ратушу з годинником громаді міста.

 

ВІКНА 0


Коментарів: 2

 • Анонім (13:53 17/01/2019)
  Оцінка: +0 / -0 | [IP: 185.222.202.125]

  ги, странно вуйки що ви ще дотепер не вкрали той годинник так як вкрали з австрійської ратуші до її фінального дємбельського акорду в формі пожару. то що касається ратуші з годинником - вуйки, вам не пох? це ж не ваша історія - це історія польського, австрійського Kalusza, то жиди і поляки робили калуш містом солеварів, а ви його зробили містом гастарбайтерів. намалюйте собі на гербі замість солі три дороги в польщу чехію і росію.

 • Анонім (12:48 18/01/2019)
  Оцінка: +0 / -0 | [IP: 185.222.202.125]

  кромє того цей ваш краєзнавець фіцак простий як двері - як так "передати"?? оріана ніби приватна фірма, ніякою благодійністью не займається, раз вам так треба то можете купити ратушу, мільйона 2 не менше коштує, з таким цінним годинником і земельною ділянкою. вічно ви вуйки, природжені халявщики тягнете свої загребущі ручонки до чужих маєтків - камудрізм скоро 30 років як ласти склеїв але його привид живий в ваших серцях, хі, хі. можете об"явити "тотальну мобілізацію", як на будову пам"ятників нацистам, а то вам "передай" ратушу а ви її спалите, вже одну спалили.

  Залиште свій коментар!

  Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

  Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

  (обов’язково)


  Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
  Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.