Калуш — не місце для туризму, а на Домбровському кар'єрі можна заробити — Андрій Найда

Категорія: Мер містаПереглядів: 688

У день проведення першої сесії Калуської міської ради і вступу на посаду міського голови 24 листопада Андрій Найда в ефірі телеканалу «Галичина» розповів, яким чином планує вирішити багаторічну проблему Домбровського кар’єру, інформує сайт "Галицькі Гроші".

«Я ніколи не оцінював Домбровський кар’єр як зону екологічного лиха, а місце, де можна зароблять кошти. Тому що ми не вирішимо наші екологічні проблеми ніколи, якщо не залучимо туди інвесторів. Без видобування розсолів ми нічого там не зробимо. Провалля все одно будуть продовжуватися і треба їх чимось засипати. Відповідно, поки ми не побудуємо виробництво по переробці розсолів в місті Калуші, ми не уникнемо великих проблем, які б кошти ми туди не вкладали. Це буде лише консервація проблеми. Тому треба шукати інвесторів», — сказав Андрій Найда.

На питання, який у Калуша туристичний потенціал, новообраний міський голова відповів:

“Калуш — не місце для туризму. Це індустріальне місто. Звичайно, можна розвивати певні напрямки туризму, але це не Косівщина чи Яремче. В нас є туризм, де можна показати наші криївки, Старий Угринів, але не більше”.

Про необхідність переробки розсолів Андрій Найда говорив і раніше, у статусі депутата міської ради. Щоправда, тоді він констатував, що поки йдуть суди і внутрішні розборки між ТОВ «Оріана-Еко» і «Оріаною», ніякий інвестор сюди зайти не може, додають "Вікна".

Нагадаємо, про переробку розсолів у Калуші говорять не перший рік. Однак реально міська влада жодних можливостей залучити сюди інвестора не має. Так, кар’єр і його вміст належали ВАТ «Оріана». Ще в 2002 році господарський суд відкрив провадження про банкрутство акціонерного товариства та ввів процедуру розпорядження майном боржника — це унеможливило будь-які дії з ним. Провадження про банкрутство було припинено за клопотанням фонду держмайна у 2018 році — «Оріану» включили у перелік об’єктів приватизації.

У 2016 році суд затвердив план санації «Оріани», який передбачав залучення інвесторів для переробки розсолів. З цією метою створили ТОВ «Оріана-Еко». Свої активи, зокрема Домбровський кар’єр і хвостосховища, в статутний капітал товариства «Оріана» передала в лютому 2018 року. А вже в березні того ж року на все нерухоме майно «Оріани» наклали арешт. Арешт майна фактично заблокував процес залучення інвестицій для переробки розсолів.

Від червня 2018 року в Калуському міськрайонному суді триває розгляд кримінальної справи щодо правомірності передачі активів «Оріани», зокрема, кар’єру і хвостосховищ, у статутний капітал ТОВ «Оріана-Еко».  

ВІКНА 1


Коментарів: 7

 • яя (16:05 26/11/2020)
  Оцінка: +1 / -0 | [IP: 188.163.29.27]

  заграницца нам поможєт

 • Анонім (11:29 27/11/2020)
  Оцінка: +1 / -1 | [IP: 176.107.187.151]

  всьо ето золотополуботівські байки для елехторату - любого чиновника інтересує тільке одне - як би то прикурити від так званої "інвестиції" - калуш вимираюче постіндустріальне місто яке повертається в свій природній стан коли тут жило 10 тисяч населення і з "індустрії" був пивзавод, молокозавод і тесп, і ето всьо.

 • яя (14:21 27/11/2020)
  Оцінка: +0 / -0 | [IP: 188.163.29.27]

  Ідея гарна,навіть є збут на сіль,але чи задовільнить карпатнафтохім чистота солі після флотації та ціна, а інвестора нестабільна держава,сировина та відсутність кваліфікованих кадрів Скільки вже років на сайті Work Андрій Михайлович шукає простого водія навантажувача

 • Читаченко (09:56 29/11/2020)
  Оцінка: +3 / -0 | [IP: 176.120.107.79]

  Новий мер, як і будь-яка молода людина без життєвого досвіду - прагне втілити 2-3 високоефективні ідеї, які мають принести моментальний яскравий ефект.

  Це подібно до цілі бігуна-спринтера.

  Але в реальному житті він має бути подібним до бігуна-марафонця, коли треба мати рутинну ефективність на довгу дистанцію.

  Мер повинен працювати саме рутинно, а не ефектно.

  Дороги, дахи, мережі, правопорядок, чистота - а не вишиванки, нагородження, політичні фінти, зірковість.

  Бажаємо новому керівнику міста - терпіння, готовності до незамітної рутинної роботи, щоденної мудрості.

  Тоді результати і повага будуть!

  • яя (23:49 30/11/2020)
   Оцінка: +1 / -0 | [IP: 188.163.29.27]

   як ми всі заздрили білорусам що мають порядок роботу зарплату пенсії стадіони дороги та бацьку чим все закінчилось? не варто для толпи рвати пукана

   • Василь (13:44 13/12/2020)
    Оцінка: +0 / -0 | [IP: 194.44.48.21]

    Коли людям добре, то вони починають шукати собі пригод на "мяке" міце, тоді тим,що за будь яку ціну рвуться до влади, їх легше звернути на інший шлях. Так сталося із білорусами. Шкода

  • Анонім (13:08 01/12/2020)
   Оцінка: +0 / -0 | [IP: 185.222.202.133]

   хрєнасє без життєвого досвіду - новий мер працювали приказчиком на трубному заводі - вибивали прибуток з заводу і трудового каллєктіву для власників - і які такі "високоефективні ідеї" можуть бути в роботі на його новій роботі чиновника - не 20% отката а всі 40? - ефект може дійсно бути "яскравим" але лиш у нього і його партії свобода. без "життєвого досвіду" це виборці які голосують все своє життя навіть не перевіривши морально етичні і професійні якості кандидатів.

  Залиште свій коментар!

  Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

  Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

  (обов’язково)


  Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
  Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.