Які продукти краще купувати на ринках Калуша, які — в крамницях?

Категорія: СоціумПереглядів: 437

Вже оприлюднено офіційні показники зростання споживчих цін в Україні в цілому та на Прикарпатті зокрема. Динаміка зміни цін – це фактично показник інфляції за минулий рік. І цього року він матиме особливо важливе значення.

 

Зокрема для пенсіонерів: з 1 березня будуть проіндексовані усі пенсійні виплати за формулою, у якій 50% — це рівень інфляції і 50% — зростання середніх зарплат у минулому році. Тобто, чим вища інфляція за минулий рік, тим суттєвіше зростають пенсійні виплати.

Попередньо прогнозувалося, що інфляція в Україні за підсумками 2018 року буде на рівні 12%. Тобто лише за її рахунок пенсії підвищаться на 6%. Однак офіційні показники інфляції виявилися меншими – 9,8% за підсумками року. На Прикарпатті , за даними головного управління статистики в області, споживчі ціни зросли ще помірніше – на 9,1%.

Зокрема продукти харчування, а вони складають близько половини усіх витрат українців, за рік в Україні подорожчали на 8,1%, а в нашій області на 7,2%.

«Вікна» порівняли офіційні дані зростання цін в Україні з динамікою зміни середньороздрібних цін на основні продукти харчування в крамницях та на риках міста за минулий рік. Відповідні моніторинг кожні десять днів проводить  управління економічного розвитку міста. Порівняння середніх роздрібних ціна за даними моніторингу від 30 грудня 2017 році з аналогічними даними за 28 грудня 2018 року показує, як змінювалися ціни на продукти харчування у Калуші впродовж минулого року. І виходить, що у нашому місті вони зростали стрімкіше, ніж в середньому по області та в Україні.

Так, в середньому по Україні за 2018 рік борошно вищого ґатунку подорожчало 20%, в Калуші – на майже 24%, причому найбільш суттєво ціна на борошно зросла саме на ринках міста – більш, ніж на чверть у грудні цього року проти грудня минулого.

У 2018 році значно додав у ціні і хліб. В Україні він подорожчав на 21,5%, в нашій області – на 19,4%. А в Калуші – в середньому на 30%. Причому у нашому місті найсуттєвіше подорожчав хліб з борошна першого ґатунку та суміші пшеничного і житнього борошна. Проте, незважаючи на негативну динаміку роздрібні ціни на більшість сортів хліба в Калуші залишають нижчими, ніж в середньому по Україні. Найбільше це стосується хліба з пшеничного борошна вищого ґатунку: у грудні 2018 року середня ціна у Калуші становила 17 грн 13 копійок за кілограм, а в Україні в цілому –21 гривня 75 копійок.

М'ясо і м’ясопродукти у Калуші впродовж минулого року дорожчали несуттєво:яловичина додала в ціні майже 4%, свинина – майже 9%, птиця – 18,5%, а варена ковбаса подорожчала одразу на 30%.В Україні м'ясо і м’ясопродукти за рік додали у ціні 9,4%, в області – 9,2%.

За минулий рік молоко у Калуші подорожчало в середньому на 13% (в області на 10,8%), в основному зарахуноксуттєвого подорожчання цього продукту на ринках міста. Проте тут воно все ж залишається дешевшим ніж у крамницях.  А ціни на сметану, навпаки, менші у магазинах, за рік вони теж зросили, але несуттєво. Приблизно на 20% торік у Калуші подорожчало і масло. А за даними статистики, в Україні та області масло додало в ціні в межах 10%.

Рекорди з подорожчання у минулому році побили овочі. За даними Держстату в Україні  цінина овочі зросли на 27,8% (а в області на 22,6%), а дані моніторингу цін у Калуші демонструють ріст у рази. Принаймні це стосується найбільш популярних овочів з борщового набору. Зокрема картопля додала у ціні майже 50%, роздрібні ціни на капусту і моркву  збільшилися приблизно у 2,5 рази, ціна буряказросла удвічі а  цибулі– більш, ніж утричі.

Не всі продукти у Калуші торік дорожчали. Зокрема, яблука подешевшали наполовину, гречка – на 20%, ціна на яйця і цукор впала на 7-8%, а роздрібні ціни на рис і соняшникову олію залишилися на рівні початку року.

Загалом на ринках нашого міста дешевше можна купити борошно, м'ясо і м’ясопродукти, молочну продукцію (за винятком сметани), яблука, олію і картоплю. А от інші овочі, рис, гречку, макарони і яйця краще купувати у крамницях.

Богдана ТИМЧИШИН, журналіст

 

ВІКНА 0


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.