Іванна Климентій: «Взагалі наша Спілка є маленькою моделлю нашої держави»

Категорія: СоціумПереглядів: 1435

Серед громадських організацій нашого міста одним із найактивніших завжди був і залишається осередок Спілки Української Молоді. В серпні цього року Калуська міська організація СУМу в Україні імені Степана Бандери святкує свій 30-літній ювілей. Про перші кроки організації, здобутки та майбутні плани журналістка «НК» поспілкувалася з головою міського осередку Іванною КЛИМЕНТІЙ.

– Як відбулося створення осередку СУМу в Калуші?

–  Калуська організація Спілки Української Молоді постала на хвилі національного відродження 90-х років і мала назву Спілка Незалежної Української Молоді (СНУМ), Ініціатором створення став член Української Гельсінської Спілки Михайло Качанюк та патріотично налаштована молодь. Навколо ідеї творення молодіжної організації об’єдналося понад 25 осіб, до яких згодом примкнуло ще більше юнаків і дівчат. 25 серпня 1990 року відбулися Установчі Збори Калуської СНУМ в Районному будинку культури, які покликали до життя нову національно – патріотичну організацію.

Першим головою Калуської СНУМ було обрано Володимира Стегуру. На той час СНУМівці сконцентровували свою діяльність на піднесенні національної свідомості наших краян, готували борців за ідею Української Соборної Самостійної Держави. Калуська Спілка Незалежної Української Молоді стала великою і активною складовою Всеукраїнської молодіжної організації СНУМ, яку наприкінці 1991 року було перейменовано на Спілку Української Молоді (СУМ).

– Якою є основна мета діяльності організації?

– Якщо коротко, то це виховання свідомої молоді на ідеалістично-християнських засадах у дусі патріотизму для розбудови Української держави. Основні цінності відображені у всього-на-всього двох словах – «Бог і Україна».

– Чим найбільше пишається калуський осередок?

–  Скажу особисто від себе, що найбільше горджуся тими людьми, які створили нашу організацію, які були із самих її початків і ось уже 30 років залишаються активними її членами. Це, зокрема, Алла Климентій, Петро Кузів, Василь Ільницький, Володимир Климентій. Вони є батьками нашої історії. Звісно, що ми пишаємося і тішимося кожним сумівцем, адже ми всі велика дружня сім’я. Через наші лави пройшли сотні юнаків і дівчат – сформованих українських патріотів, які несуть у своєму серці любов до Бога та України.

– Які виклики відчуває організація зараз?

–  Як то кажуть, викликів не боїмося. Хоча на сьогоднішній день їх чимало. Мабуть найбільшим є розуміння того, що світ швидкими темпами рухається вперед і нам потрібно не йти в ногу з часом, а на два кроки бути попереду, адже тільки тоді ми будемо цікавими для нашого підростаючого покоління. Нам потрібно вміло рівноважити на хвилях сьогодення, сповідуючи наші традиції, цінності та ідеали, виховуючи молодь гідними дітьми України. А взагалі наша Спілка є маленькою моделлю нашої держави. Всі ті питання і проблеми, які є в країні, відчуваються і в нашій організації. Виховуючи українця-державника ми не можемо залишатися осторонь всіх процесів, які відбуваються в нашій Батьківщині й світі.

– Розкажи про плани на майбутнє.

– У широкому розумінні наші плани на майбутнє – це плани всього прогресивного українства, адже ми є частиною, як Всеукраїнської структури  СУМ в Україні, так і Світової Спілки Української Молоді. Виконуючи мету і завдання нашої організації, хочемо ще більше долучатися до процесу державотворення та належно виховати в своїх лавах ще більше молодих патріотів, українців, які готові працювати для добра нашої держави.

– Дякую за розмову.

 Записала Ірина САВКА.

Від редакції. Як стало відомо, у неділю, 30 серпня, відбудеться відкриття пам’ятного знаку до 30-річчя СНУМ-СУМ в місті Калуші на фасаді будівлі, в якій розташована домівка сумівців, за адресою: вул. Грушевського, 22.

Нафтохімік 4


Коментарів: 2

 • Анонім (11:48 11/09/2020)
  Оцінка: +0 / -0 | [IP: 176.107.187.151]

  я би лічно мовчав в трубочку якби моя спілка була копією такої недодержави підпіндоського алігархату як україна, хі хі.

  • ББА (00:55 15/09/2020)
   Оцінка: +0 / -0 | [IP: 85.211.172.16]

   та тобі таки варто мовчати , бо ти просто якась свинособака , а не людина

  Залиште свій коментар!

  Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

  Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

  (обов’язково)


  Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
  Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.