Голокост вплинув на історію і розвиток Калуша

Категорія: ІсторіяПереглядів: 590

Загалом, може видатись дивним, що між вулицями Сівецькою і Лесі Українки розкинувся простір, який належав єврейській спільноті міста і став уособленням трагедії Голокосту.

Ситуація яскраво показує, як ріст міст міняє функціональне призначення простору, йдеться на Facebook-сторінці Old Kalush.

Можливо, у XVII-XVIII століттях, коли формувався цей цвинтар, це була далека від людського життя місцина. Але вже від початку ХХ століття на місце спокою звідусіль починає наступати життя. А з 1941 по 1943 роки сотні калуських євреїв будуть страчені серед могил своїх родичів та одновірців.

Єврейський новий рік, Рош га-Шана, який цього року припав на 6-8 вересня і є 5782-м у юдейському літочисленні, змушує задуматись, як Голокост вплинув на історію і розвиток міста.

"Якщо Ви людина відважна і без поганих намірів, спробуйте просто увійти на територію цвинтаря. Подивіться на чудові зразки різьби на камені. Подумайте, як багато таємниць ховає ця земля", — йдеться в дописі.

Якщо ж не хочете турбувати нічий спокій, то ось чимало посилань на цікаві матеріали:

Науковці з Ізраїлю дослідили єврейський цвинтар у Калуші

У Калуші на єврейському цвинтарі XVII століття організують епіграфічну експедицію

Єврейська спадщина Калуша: відродити не можна забути

І в будь-якому випадку неможливо оминути краєзнавчий музей, який і розташований у приміщенні кагалу. Саме так: ніякої синагоги там ніколи не було.

ВІКНА 3


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.