Гірник — проти того, щоб на Прикарпатті виріс «чайнатаун»

Категорія: Економіка -> Екологія -> ВиробництвоПереглядів: 3218

Двічі нардеп Євген Гірник у своєму інтерв'ю газеті "Галичина" зупинився на екологічних проблемах Калуша та району і висловив своє бачення вирішення проблем, зокрема, виступив проти китайського інвестора, який планує відродити на Калущині калійне виробництво.

— Ми (фундація “Суспільність”. — Ред.) працюємо на підставі Закону України «Про доступ до публічної інформації». Спільно з представниками екологічної громадськості взяли на себе функцію відстежувати виконання природоохоронних заходів в екологічно небезпечних точках, а також посередництво в експертизі під час впровадження потенційно небезпечних екологічних проектів, — зазначив Євген Гірник. — Зокрема, нас цікавить виконання заходів пов’язаних із ліквідацією наслідків надзвичайної ситуації на полігоні небезпечних відходів та в зоні консервації Домбровського кар’єру міста Калуша.

Як людина, яка 12 років працювала на калійному заводі, позитивно оцінюю намір ОДА створити нове калійне виробництво за рахунок китайських інвестицій.

Водночас, зважаючи, що таке виробництво за своєю суттю є екологічно небезпечним, вважаю, що такий проект має пройти належним чином відповідні експертизи і бути відкритим для громадськості. Як відомо, чинні китайські хімічні підприємства не відзначаються високими стандартами екологічної безпеки, тому хотілося б знати, що конкретно вони пропонують нам, зокрема ознайомитися зі змістом підписаної угоди, а також провести експертизу проекту хоча б на рівні його технічно-економічного обррунтування. Я позитивно ставлюся до відновлення калійного виробництва, проте хочу зазначити, що наразі нам розхвалюють кота в мішку.

Тим часом у пресі точиться в’яла дискусія з приводу того, до якого відомства має належати згадане виробництво — до м. Калуша чи до Калуського району. Така суперечка абсолютно безпредметна і нагадує поділ шкіри невбитого ведмедя. Тривожить одне: якщо завод будуватимуть китайці і зарплати там становитимуть 100-200 доларів щомісяця, то всі ці три тисячі робочих місць займуть вони, китайці. А на Прикарпатті виросте «чайнатаун» з усіма наслідками, що є в інших країнах. Такого допустити ми не повинні. Адже шкурка вичинки не варта.

Фундацію також цікавить екологічна безпека проекту розробки підземного видобутку розсолів на Верхньострутинському родовищі солі. Ми хочемо знати картину утилізації каналізаційних стоків та побутового сміття на об’єктах туристичного бізнесу в містах та селах області. Не обійдемо своєю увагою питання екологічної безпеки нафтодобувних, нафтопереробних та інших екологічно небезпечних об’єктів області. Фундація стурбована планами щодо побудови в м. Калуші заводу з переробки гексахлорбензолу, ми категорично проти таких планів мерії, бо вони суперечать самій концепції розвитку Прикарпатського регіону і є шкідливими для довкілля”.

 

ВІКНА 16


Коментарів: 1

  • theDude (17:23 10/11/2011)
    Оцінка: +0 / -0 | [IP: 46.149.176.209]

    shokчайнатун-жестьnono

    Залиште свій коментар!

    Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

    Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

    (обов’язково)


    Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
    Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.