Довге Калуське відрізане від Калуша і світу

Категорія: ІнфраструктураПереглядів: 780

 Щоб дістатися до райцентру, селяни змушені ходити пішки по кілька кілометрів. А водії - прокладають шлях по бездоріжжю. Чому звалилася переправа - з'ясовували  кореспонденти podrobnosti.ua.   Жителі села Довге-Калуське вже майже тиждень - без автомобільного сполучення. Єдиний міст, який з'єднував їх село з зовнішнім світом - обвалився.   "Їхала машина вантажу, машина проїхала, и зараз-таки міст вкачувавши. Моя подружка така з лісу каже, ну щастя велике, что мій син Якраз перед тім проїхав", - розповідає Віра, мешканка села Довге-Калуське.    Село знаходиться між гірськими річками - Лімниця і Чечва. Обвалився міст - був найлегшим і коротким шляхом, яким щодня користувалися місцеві жителі. Тепер людям доводиться добиратися в об'їзд, через два сусідніх села. А це - десять кілометрів суцільного бездоріжжя.   "Об'їзд є через Тужилів, але дорога тут паршива дуже. Їхати асфальтом, а їхати тимі ямами - то велика різніця дуже. Грунтова дорога, Розбита", - говорить Ігор, житель села Довге-Калуське.  

Якщо раніше до Калуша добиралися за п'ятнадцять хвилин, то зараз потрібно півтори години - каже Наталя. Сьогодні вона везе бабусю до лікаря. Виїжджають заздалегідь, щоб не запізнитися.   "Об'їжджаті дуже много. Тобто, міст є дуже важлівім, тому что зараз будь-що - чи дитина захворіла, чи якісь проблеми чи бабуся - дуже потрібен міст", - говорить Наталія Олійник, жителька села Довге-Калуське.   Після того, як обвалився міст, в Довге-Калуське перестали ходити автобуси. Найближча зупинка - в сусідньому селі - за кілька кілометрів, добираються туди люди пішки.   "Три рейси дали - до моста Пійлівського, і люди з Тлумак йдут туди. Дуже далеко", - говорить Віра, мешканка села Довге-Калуське.  

Чому обвалився міст? У сільраді пояснюють: шляхопровід побудували ще в сімдесяті роки. З тих пір ремонтували його тільки раз - після повені 2008-го. І то частково. Звалилася та половина, що її реконструювали - не витримали опори.   "На малу Глибинне забивали опори, починаючі з 2008 року повноводність річки Чечва булу НЕ такою великою. І внаслідок того, что НЕ булу повноводна річка - заросла різнімі Чагарнику русло. Рівень води збільшувався, створювався штучний водоспад, и внаслідок такого водоспаду відбулося підміття опор" , - говорить Микола Семанів, голова Пійлівського сільської ради.  

Правда, жителі села називають іншу причину. Виявляється - в селі знаходиться дробильно-сортувальний вузол і кар'єр з видобутку піщано-гравійної суміші.   "Якби ті Великі машини Із кар'єру НЕ були, то может бі Було так - чи не завалилося бі. Машина 40-50-60-тонн и все само собою пішло", - говорить Василь, житель села Довге-Калуське.   Аварійний міст обстежили фахівці. Підрахували: ремонт обійдеться мінімум в 8 мільйонів гривень. У села таких грошей немає.   "У нас річний бюджет ставити 800 тисяч. Если розраховуваті, что за рахунок сільської ради Ми можемо сделать Якийсь ремонт капітальний, то цього сделать ми не можемо", - говорить Микола Семанів, голова Пійлівського сільської ради.  

Як швидко зможуть знайти гроші обласні чиновники, прогнозувати складно. Адже сьогодні в Прикарпатті невідкладного ремонту потребують ще майже сімдесят мостів. Вісім - знищила негода, яка обрушилася на область на початку місяця. Ще тридцять чотири - стоять недобудованими, шістнадцять з них - з моменту повені 2008 року.

Матеріал подається без правок і редагування, таким, як він виглядав на сторінці Вістей Калущини на момент копіювання.

Вісті Калущини 1


Коментарів: 4

 • yurko (15:25 09/07/2018)
  Оцінка: +3 / -0 | [IP: 93.170.118.182]

  То звісно моя особиста думка, що ні на що не претендує, але я вважаю, що перейменовувати села не треба було.

  Нагадаю, було Мостищі, Добрівляни, Довга Калуська, Довга Войнилівська, Стефанівка.

  От тепер через то і мости падуть crazy

 • vover (18:36 09/07/2018)
  Оцінка: +0 / -0 | [IP: 46.118.31.64]

  Цікаво хто так гарно перекладав))crazy

  Ти хотів написати що скопіював з сторінки "Вестей Калущіні")))

 • Гість (21:56 09/07/2018)
  Оцінка: +1 / -0 | [IP: 78.154.179.164]

  А Сівка була завжди Сівка. Та що тепер Калуська. Але якісь прокомуністичні дебілоїди вирішили перекромсати район. І вийшло так ще маємо.

 • Гість (22:00 09/07/2018)
  Оцінка: +2 / -0 | [IP: 78.154.179.164]

  Згоден з Юрком. В Сівці, та що Калуська, А чому не Віденська, чи Варшавська, чи Київська - ще рік і не буде ні моста , ні лавки. Місцеве самоврядування рулює, а ж сі димка підвертає. Та це й

  Залиште свій коментар!

  Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

  Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

  (обов’язково)


  Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
  Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.