До Другої світової війни в Калуші діяли щонайменше чотири видавництва. ФОТО

Категорія: ІсторіяПереглядів: 478

У Калуші з початку ХХ століття до Другої світової війни діяло щонайменше чотири видавництва. Два з них мали свої книгарні. Останнє було звичним для Європи, де ще з ХІХ століття при багатьох книгарнях діяли видавництва.

 

Калуські видавництва в основному продукували поштівки із зображенням загального вигляду чи окремих відомих споруд старого міста. Відомо, що одна книгарня видавала й книги, інформує kalushnews.city.

У книгарнях ХІХ-першої половини ХХ століття часто продавали й старі рукописи, пергаменти, книги, навіть, монети та інші старожитності. Одна калуська книгарня продавала ще й різноманітні канцелярські товари.

Ще у 1900 році в Калуші діяла книгарня. Продавали тут і канцелярські товари. Належала книгарня родині Ґляттштайнів.

Ґляттштайнів можна назвати книгарською родиною Калуша. Їхня книгарня й видавництво діяла у місті з 1900 року (а можливо й раніше) до середини 30-х років ХХ століття. Спочатку книгарня належала якомусь В. Ґляттштайну, пізніше І. Ґляттштайну. А у 30-х роках ХХ століття власник книгарні навіть не зазначав ініціалу свого імені. Книгарню-видавництво іменували просто Ґляттштайн.

Ґляттштайни видавали поштівки із зображенням Калуша. Це були загальні види центральної частини міста, Калійного заводу. Чи окремі споруди старого Калуша: церква Михаїла, костел, суд, пошта, гімнастичне товариство «Сокіл», ресторан Поллака на Височанці і т.д.

На початку ХХ століття поштівки у Калуші видавав і К. Екштайн. Зокрема, збереглась поштівка його видавництва із зображенням площі Ринок 1904 року.

У Калуші в часи Першої світової діяло видавництво М. Ноймана. Його поштівки містять зображення головних будівель міста до руйнувань літа 1917 року.

Книгарня діяла у Калуші перед самим початком Другої світової. Більшість її поштівок датуються 1939 роком.

ВІКНА 1


Коментарів: 1

 • ББА (11:39 08/08/2018)
  Оцінка: +0 / -0 | [IP: 2.216.91.93]

  Друкарня ( чи книгарня ) ще є актуальним бізнесом

  Залиште свій коментар!

  Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

  Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

  (обов’язково)


  Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
  Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.