Депутати рішуче налаштовані пригріти Калуську ТЕЦ

Категорія: Влада -> ВиробництвоПереглядів: 1147

Депутати рішуче налаштовані пригріти Калуську ТЕЦ

Шістдесят перша сесія шостого скликання, розпочавшись у вівторок, 23 червня, розтягнулась на три дні. Причиною – резонанс перших двох питань, які розглядались і забирали по кілька годин (а по суті – по одному дню сесії кожне), а також низька явка міських депутатів.

Так, у середу спершу довелось чекати, щоб назбиралась необхідна для прийняття рішень кількість міських депутатів, а після перерви з тією чисельністю міських обранців, що залишилась, щось приймати теж було важко, тому розглянули лише ще одне питання і вирішили продовжувати у четвер. Тобто за два дні депутати розглянули лише три питання, одне з яких – майбутнє Калуської ТЕЦ та людей, які там працюють.

Справа в тім, що наразі це підприємство – у державній власності, але згідно з постановою уряду в майбутньому повинне бути приватизованим. Працівники ТЕЦ, яка і зараз є дуже прибутковим підприємством (кілька десятків мільйонів прибутку в місяць під час сезону), не надто позитивно ставляться до такої перспективи. Проте уже зовсім рішуче вони виступають проти того, щоб в найближчому майбутньому перейти з державної у комунальну власність Калуша, як цього хоче Ігор Насалик. Саме на такому варіанті народний депутат наполягає тому, що внаслідок цього маневру та після приватизації міський бюджет отримає значно більше, ніж якщо приватизація ТЕЦ відбудеться у статусі державного підприємства.

Та працівники теплоелектроцентралі, такі як Любов Прокопець, яка є депутатом міської ради, намагались вплинути на рішення депутатів, проте для них думка та аргументи народного депутата виявились авторитетнішими. Щодо народного депутата, то варто відзначити його не надто джентльменську манеру спілкування із жінками, які представляли ТЕЦ, зокрема із заступницею директора Каулської ТЕЦ пані Прокопець. У розмові він її неодноразово перебивав та тиснув, намагаючись домогтись відповіді, яка б його влаштовувала у питанні майбутнього ТЕЦ. Здавалось, депутат навіть не надовго вийшов із себе, перейшовши на російську.

Раніше, 30 січня, на черговому засіданні Калуської міської ради депутати прийняли звернення до Кабінету Міністрів України стосовно безоплатної передачі «Калуської теплоелектроцентралі» з державної власності у комунальну.

У зверненні, зокрема, зазначалося, що «ТЕЦ є підприємством, що забезпечує теплопостачання основної частини мешканців та промислово-комерційного сектора Калуша. Однак на теперішній час згаданий об'єкт потребує реконструкції та переоснащення». Вказувалось також, що реконструкція ТЕЦ із застосуванням новітніх технологій та використанням твердого палива значно здешевить вартість теплової енергії та збільшить обсяги виробництва електричної.

Повідомлялося й про те, що «Калуська міська рада має великий досвід в реалізації програм щодо реформування житлово-комунального господарства, запровадження новітніх технологій та залучення інвестицій в розвиток міста».

У свою чергу представники ТЕЦу заявляли, що у міста просто не вистачить грошей, щоб утримувати і підтримувати підприємство у належному стані. Так, лише на вугілля, на якому працює ТЕЦ, потрібно 350 мільйонів гривень, а це більше, ніж річний бюджет Калуша. Щодо комунальних підприємств у власності міста, то Любов Прокопець навела приклад з КП «Водотеплосервіс», яке заборгувало тому ж ТЕЦу 140 мільйонів. Можливо, саме ця заборгованість і є одним з основних чинників, які так підштовхують міську владу встигнути отримати підприємство у свою власність перед вірогідною приватизацією.

Отож депутати були непохитні і 28 голосами «за» (один – проти та двоє утрималось) проголосували за схвалення та затвердження техніко-економічного обґрунтування доцільності передачі єдиного майнового комплексу Калуської ТЕЦ з державної власності у комунальну власність Калуша та направили дане рішення до Міністерства енергетики та вугільної промисловості для розгляду та затвердження.

За словами представників ТЕЦ, згідно з планами Кабміну у 2015 їх підприємство у списку на приватизацію не стоїть і вони й далі боротимуться за те, щоб залишитись у державній власності.

 

Щодо низької явки депутатів, про що згадувалось на початку, то у кулуарах міської ради це пояснювали небажанням деяких депутатів, які мають свою позицію, відмінну від позиції Ігоря Насалика, вступати у конфронтацію із народним депутатом, який лобіював питання щодо свого варіанту адмінреформи та передачі ТЕЦ у комунальну власність міста. Також низька явка може бути пов'язаною із тим, що на засідання сесії приходили представники Калусько-рожнятівського військкомату, які повинні були вручити повістки декому із міських обранців.

Андрій Когут

КАЛУШ ФМ 0


Коментарів: 2

    Залиште свій коментар!

    Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

    Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

    (обов’язково)


    Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
    Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.