Богдан Тимків і Володимир Сорохтей презентували книгу про “афганців” з Калуського району. ФОТО

Категорія: АкціїПереглядів: 640

Учора, 13 лютого, у залі засідань Калуської райдержадміністрації відбулася презентація книги-фотоальбому "Та війна з ними назавжди ("Афганці" Калущини у фактах і світлинах. Книга друга: Калуський район)" журналіста Богдана Тимківа у співавторстві з головою Калуського територіального об’єднання ветеранів Афганістану Володимиром Сорохтеєм. Цей збірник — про жителів Калуського району, які воювали в далекому Афганістані.

Не змогли забути Афганістан, запеклі бої та полеглих друзів ветерани-афганці Калущини, тому і виникла ідея створити книгу про воїнів, які волею долі мусіли захищати інтереси чужої держави, але не зневірилися, вижили, вистояли. Своїми спогадами про війну поділився священик о. Богдан Никорович. Розповіла і про біль втрати свого сина мати Стефанія Ткачук: минає 31 рік, як її син загинув у Афгані, інформують "Вікна" з посиланням на пресслужбу алуської райдержадміністрації.

Представлене видання — не перша праця Богдана Тимківа. З-під його пера вийшло чимало книг і, зокрема, четверта книга про "афганську" війну у співавторстві з головою Калуського територіального об’єднання ветеранів Афганістану Володимиром Сорохтеєм. Три попередні називались "Шрам на серці", "Обпалені війною долі" і книга-фотоальбом "Та війна з ними назавжди ("Афганці" Калущини у фактах та світлинах)". Тож автори вирішили в цій четвертій книзі представити факти, які яскраво засвідчують, що "афганці" з Калуського району не стали загубленим після війни поколінням, незважаючи на те, що в свій час були кинуті в самісіньке пекло просто від шкільних парт, а навчилися жити, любити і працювати.

"Та війна з ними назавжди" — це не просто довідкове  видання, це книга людських доль самих лицарів воїнської доблесті та їх матерів-берегинь. Ці якості не знають ні часових, ні мовних, ні міждержавних бар’єрів, тому цінуються  в усі часи і представниками усіх поколінь. Це видання — не тільки подарунок воїнам-інтернаціоналістам, а й їхнім дітям, онукам та правнукам. Воно сприятиме патріотичному вихованню нашої молоді. У своїх виступах про це говорили голова районної ради Віктор Гільтайчук і заступник міського голови Калуської міської ОТГ Любов Максимович.

Афганська війна вже стала історією. Але не знаючи минулого, не роблячи потрібних висновків, не можна збудувати і майбутнє, наголосив голова Новицької ОТГ Михайло Срібняк.

Доповненням у розкритті сторінок книги були виступи учнів Голинської школи мистецтв та аматорів народного мистецтва за сприяння сектору культури райдержадміністрації.

Завершуючи захід, автори видання Богдан Тимків і Володимир Сорохтей подарували презентовану книгу почесним гостям. Ведучим заходу був Радіон Прокопчук.

 

ВІКНА 0


Коментарів: 3

 • Яя (13:11 14/02/2020)
  Оцінка: +2 / -0 | [IP: 188.163.29.27]

  Як вони себе нещасних люблять що кожного року нову книгу видають їм дали квартири пільги що мало а Богдан тисків яке відношення має до афганістану

 • Анонім (10:56 17/02/2020)
  Оцінка: +0 / -0 | [IP: 185.207.139.2]

  странно що нема багато слів про кривавий камудрістічєскій рєжім (с) який вбивав/грабував або про аккупантів, проти яких мімімішний захід об"явив навіть бойкот 22 олімпіади - а чогось якісь савкові фрази про інтернаціональний обов"язок, хоча як подумати то все тут ясно - скоро доблесне нато вступить на україну, того ви вуйки будете новими воїнами-інтернаціоналістами, будете умирати за інтереси юесей, як там сказав голова новицької отг - таке ваше майбутнє, хі, хі. але ви не переживайте, про вас теж видадуть книжку, хі, хі, по аналогії з афганцями ви напевне будете "російці" або "кацапці", хі, хі.

 • яя (21:32 26/02/2020)
  Оцінка: +0 / -0 | [IP: 188.163.29.27]

  Отцыистаршиебратьявоевали

  Залиште свій коментар!

  Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

  Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

  (обов’язково)


  Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
  Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.