Бібліосутінки з Іздриком: «Калуш, спасибі. Калуш — the best. Калуш — форева». ВІДЕО

Категорія: КультураПереглядів: 354

Відомий поет і прозаїк ніколи не відмовляється від зустрічі із земляками, адже досі живе в рідному Калуші.

 

У Калуській центральній бібліотеці імені Тараса Шевченка відбулися бібліосутінки із письменником, прозаїком, культурологом і музикантом Юрієм Іздриком.

Під такою назвою пройшла зустріч із відомим калушанином, на якій автор підкреслив важливе значення мови, адже «це єдине із людського, що в нас є»:

«Адже Бог дав людині мову і через неї проявляється людська душа. Адже без неї вся наша поведінка була б цілком тваринна».

Більшість людей, за словами Іздрика, послуговуються емоціями, а не мовою.

«Існує проблема, що це ілюзія, що ми спілкуємося мовою і думаємо словами. Адже більшість людей в більшості ситуацій керуються емоціями. І це є найпростіший механізм нашої комунікації, нашої взаємодії. Мова — це такий собі бонус і більшість людей послуговується нею в малих дозах. Вони навіть не формулюють думки, а послуговуються «шизоблоками», які нам пропонує культура, релігія, реклама».

Юрій Іздрик зазначає, що ми не розуміємо, куди нас може завести мова:

«Зазвичай, ти сідаєш писати з дуже невиразним уявленням про що ти хочеш писати. Максимум ти можеш тримати в голові певний сюжет. Але ніяк не можеш знати, куди тебе заведе мова. Адже вона є самостійним субстрактом, який самостійно розвивається, керує нами. Але ми цього не усвідомлюємо».

У наш час люди мало думають, переконаний Юрій Іздрик, бо мозок береже енергію:

«Мозок як енергозберігаюча лампочка. Чим менше ми думаємо, краще спимо. Але думати іноді доводиться».

У відомого калушанина широка читацька аудиторія, проте в основному це молодь. Для неї він присвятив cвого вірша «Their life» і зазначив, що реакція на його творчість буває абсолютно непередбачуваною:

«Я з ними зовсім на іншій хвилі, в них зовсім інша інтертекстуальна компетентність. Вони виросли на одних книжках, я — на інших. Зрозуміло, що їхня реакція абсолютно непередбачувана. Більше того, вони не зобов’язані реагувати так, як я би хотів. Взагалі книжки, вірші, тексти — вони, як діти, їх треба відпускати. Їх просто відпускаєш і вони живуть своїм життям…Дехто хуліганить, дехто — пристойний. Вірш на вірш не подібний. Але деколи терпіння вривається і хочеш щось сказати цим невидимим 20-літнім, які ставлять тобі лайки і, врешті-решт, роблять багато тобі всякого приємного».

Автор закликав своїх шанувальників бути обережними зі своїми мріями і бажаннями, адже часто вони збуваються з такими бонусами і додатками, що часто до цього ми не буваємо готові. На зустрічі автор зачитував не тільки власні вірші, але й виконував їх у стилі реп.

Очевидно, Юрія Іздрика потішила зустріч з калушанами, адже по завершенні на своїй сторінці в соцмережі він написав:

«Калуш, спасибі. Калуш — the best. Калуш — форева».

 

ВІКНА 0


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.