Анонси друкованих “Вікон”: Спортарена для 1000 глядачів; “Комунізму” у Калуші не буде; Єврейське питання і Калуш

Категорія: АкціїПереглядів: 984

Сьогодні до читачів надійде свіже число друкованих "Вікон". Пропонуємо анонси овносних публікацій.

Михайло Клим: «Калуш потребує універсальної спортивної арени на 1000 глядацьких місць»

Рік,що минув, склався для калуського спорту стабільно та успішно. Традиційно високі результати показали наші представники у вільній боротьбі та спортивному орієнтуванні, до яких долучилися представники боксу. Окрім того, багато зроблено й щодо поліпшення спортивної інфраструктури міста. Мова йде про стадіон «Хімік», спорткомплекс «Сокіл» та басейн «Посейдон». Ставка традиційно була зроблена й на масовий та дитячий спорт. Про плани на рік 2017 рік “Вікна” дізнавалися в начальника управління сім’ї, молоді, фізкультури і спорту Калуської міської ради Михайла Клима.

Пенсіонери у Калуші вимагають транспортного “комунізму”

У вівторок, 14 лютого,  у Калуші пенсіонери перекрили дорогу, вимагаючи безлімітного пільгового проїзду у громадському транспорті. У соціальних мережах калушани розійшлися у своїх оцінках ситуації. Так, якщо учасники акцій масово нарікають на владу, то інші — обурюються.

— Я не розумію, чому пенсіонери страйкують, якщо вони і так їздять як пільговики — безкоштовно. Такого «халявного» пільгового проїзду немає ніде, тільки в декількох областях. У перукарні на стрижку також підняли ціни. Де страйк? На базарі на молоко і сир підняли ціни. Де страйк? Чому ніхто не страйкує проти космічних цін на газ і світло? Усіх влаштовує платити за газ 1000 гривень і більше? — акцентувала Вікторія Беник.

Єврейське питання і Калуш

Вивчаючи легенди середньовічного Калуша, неможливо уникнути національного питання. Чотири етнічних спільноти Калуша порівняно з іншими регіонами України доволі мирно співіснували, іноді спільно виступаючи проти «чужих». Приміром, місцеві калушани не дозволили «зайти» в місто вірменській етнічній громаді, котра посідала впливові позиції в сусідньому Станіславові від моменту його заснування. Вірмен до Калуша спільно не пустили українці/поляки/євреї. В основі такої позиції місцевого самоврядування, на основі Магдебурзького права, лежить ще одна, поки не з’ясована, калуська легенда. До речі, татари (полонені) в Калуші «прижились» на умовах повної асиміляції. Тобто, калуські Келебаї впродовж чотирьох сторіч ніколи не порушували питання будівництва мечеті. Вони ставали українськими християнами.

«Атовці» програють битву за виплату допомоги

Жоден з учасників АТО у Калуші, який через суд вимагав, щоб управління соціального захисту населення виплатило у повній мірі допомогу до 5 травня, її не отримав. Більше того — після 59-ти позитивних рішень по справах Калуський суд почав виносити протилежні рішення. Загалом на різних етапах в судах зараз перебуває майже півтори сотні справ. У законодавстві тим часом і цьогоріч залишили «прогалину», яку кожен трактує на свою користь.

ВІКНА 0


Коментарів: 1

  • Анонім (20:41 17/02/2017)
    Оцінка: +1 / -0 | [IP: 78.109.23.1]

    Правильно так - вірменів не пустили в Калуш євреї/поляки/русини - іменно жиди не пустили в місто своїх конкурентів по гешефту. Українців в ча

    Залиште свій коментар!

    Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

    Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

    (обов’язково)


    Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
    Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.