Анонси друкованих «Вікон»: Чому кар’єр став джерелом забруднення? Як калушанин підняв престиж українця в провінційному місті

Категорія: СоціумПереглядів: 275

Сьогодні до читачів надійшло свіже число друкованих "Вікон". Пропонуємо анонси основних публікацій.

 

Цього року в Калуші утеплять більше будинків, ніж за два попередні

Калуська міська рада затвердила розподіл бюджету розвитку на поточний рік. Загалом на капітальні видатки розподіли понад 40,9 млн гривень. Це приблизно стільки ж, як і торік – 40,6 млн гривень. Щоправда, минулого року співфінансування на капітальний ремонт вулиці Окружна було меншим – 4 млн 185 тисяч проти 5 млн 541 тис. гривень у бюджеті цього року. Так що фактично на проекти, які будуть фінансуватися виключно за рахунок видатків міського бюджету розвитку, закладено менше коштів, ніж на початок минулого року.

Чому кар’єр став джерелом забруднення?

«Вікна» пропонують публікацію калушанина, колишнього наукового співробітника інституту галургії Івана Савчака, який спостерігав за кар’єром упродовж 50 років: «Розсоли стають більш насиченими. Робота в зимовий період стає пеклом: холод, під ногами — місиво солоної води, солі і глини. Суміш льоду і солі охолоджує, а тут ще й мороз. Насоси не справляються з відкачуванням каші з льоду і солі. На стінках труб кристалізується мірабіліт, труби забиваються, вода наступає, БелАЗи застрягають, екскаватор потрапляє в пастку, буксує, вода збільшується поступово, затоплює електрокабелі. Додаткова насосна станція, встановлена в кар’єрі, не справляється з викачуванням води. Затоплюється один, а потім — другий екскаватор. Немає руди — немає грошей. Дренажні канави затоплює, насосні станції ідуть під воду…».

Іван-Теодозій Куровець підняв престиж українця в провінційному Калуші

Його невтомний труд на народній ниві — це організація філій «Просвіти» в Калуші та Підгірках. Також  він вніс достойну лепту у будівництво Народного дому, Церкви Архистратига Михаїла та Калуської лічниці. З ініціативи та за співучасті Івана-Теодозія Куровця було засновано «Хлопський банк». Раніше відстала в Галичині Калущина за Куровця вкрилася густою мережею економічних та освітніх українських установ і стала одним із найкращих з огляду на національну свідомість регіонів. У кожному селі він мав своїх довірених осіб, для яких слово їхнього провідника було законом.

 

ВІКНА 0


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.