Активісти описали дзвін “Михаїл” братів Фельчинських. ФОТО

Категорія: АкціїПереглядів: 470

Калуські краєзнавці Василь Фіцак та Олександр Коваль продовжують мандрувати селами Калуського району у пошуках старовинних дзвонів.

 

У ц івихідні вони мали нагоду віднайти ще три дзвони з відомої ливарні братів Фельчинських, яка діяла в Калуші.

Перший дзвін виявили в Сівці Калуській. Дзвін має імя "Михаїл". Гарно оформлений орнаментами і зображеннями, відлитий 1928 року, розповідає Василь Фіцак.

Під час війни місцеві мешканці закопали два дзвони, проте вдалось віднайти тільки один. Вага дзвону — близько 300 кг. Краєзнавці мали змогу почути мелодію дзвона.

Наступних два дзвони калушани виявили та описали в дзвіниці села Кропивника. Обидва дзвони пишно оформлені і були встановлені 1929 року. Вони також були відкопані після війни. Вага більшого благовіста — 324 кг.

Раніше краєзнавці віднайшли на Калущині дзвін Антонія Серафина 1901 року.

 

ВІКНА 0


Коментарів: 1

 • Анонім (21:20 13/11/2017)
  Оцінка: +1 / -0 | [IP: 176.121.10.52]

  ну і що що дзвін? це не наш дзвін, не український, це дзвін польських окупантів (скажіть що нє, запроданці, до вас прийдуть активісти-побратими поговорити, хі, хі) - ми гордимося only ukrainian products, на дзвоні написано на державній мові що то українець відлив? нє? ну і всьо, хі, хі. кстаті, в 1929 році, поки ваші польські окупанти дзвоники відливали, на радянській україні активно йшло будівництво ДніпроГЕСу, але то таке, гулаг панімаш, дзвоники це вам не електрифікація це серйозно, ха, ха.

  Залиште свій коментар!

  Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

  Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

  (обов’язково)


  Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
  Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.