Акція «Нові стандарти – нова школа» завітала й до Калуша

Категорія: Влада -> Соціум -> Мер містаПереглядів: 2644

Минулої п’ятниці Калуш відвідала освітянська делегація із закарпатського міста Мукачево. Вона побувала тут у рамках Всеукраїнської акції «Нові стандарти – нова школа», яка проходить в Україні з 7 по 21 серпня з метою вивчення готовності навчальних закладів до впровадження нових стандартів початкової освіти.

Акція здійснюється в формі відвідування делегаціями районів і міст однієї області навчальних закладів районів і міст іншої області. Калуські освітяни (начальник управління освіти Любов Максимович і директор міського методичного центру Уляна Дребот) побували в Чернівцях. А до нас приїхала делегація у складі начальника управління освіти, в. о. завідувача міського методкабінету і голови профспілок освітян Мукачева.

Перед відвідуванням калуських навчальних закладів мукачівці зустрілися із міським головою Калуша Ігорем Насаликом і його заступником Оксаною Табачук. Під час зустрічі І. Насалик наголосив, що з 2006 року освіта в Калуші є пріоритетною галуззю. За ці роки в освітні заклади вкладено досить пристойні суми (протягом трьох років по 1-2 млн. грн. в кожну школу), чимало зроблено як в дошкільних, так і загальноосвітніх закладах: капітальні ремонти дахів, фасадів, поміняні на металопластикові вікна й двері, поновлена матеріально-технічна база тощо. З тих пір шкільні ремонти принципово обходяться без батьківських коштів. Директори теж ідуть у відпустку, а не займаються все літо ремонтами: технічним працівникам доплачуємо 50% до зарплатні, – зауважив міський голова, – також залучаємо будівельні фірми й людей з центру зайнятості. Хоча з ремонтами навчальних закладів у Калуші не чекають до літа: вікна, наприклад, починали міняти з січня. Цього року, наголосив І. Насалик, на поновлення матеріально-технічної бази й закупку комп’ютерної техніки для шкіл в міському бюджеті закладено 300 тис. грн. І хоча мукачівських освітян не дуже чимось здивуєш (у них теж останнім часом чимало зроблено), суми коштів, витрачених в останні роки на освіту Калуша, їх, чесно кажучи, вразили. «Нам говорили дрогобицькі колеги, що в Калуші ми будемо приємно здивовані й шоковані, і вони були праві», – зауважила, послухавши міського голову, начальник управління освіти м. Мукачево Терезія Тіба. Калушани, в свою чергу, високо оцінили те, що в Мукачеві кожна школа має свою котельню.

Не оминув у розмові І. Насалик і рівень калуської освіти, який в останні роки теж зріс: за підсумками обласних олімпіад Калуш завжди на першому місці, а за результатами ЗНО наша гімназія протягом трьох років на першому-третьому місцях. Поліпшилися й результати шостої школи та школи-ліцею №10, – похвалився міський голова. Міська влада не забуває не тільки про школярів-переможців (стипендія міського голови, грошові премії на загальноміському святі обдарованих), а й про вчителів, які їх готували: вони мають надбавку до зарплатні від 10 до 50 відсотків. І мукачівці, і калушани зійшлися на думці, що досить хорошою формою стимулювання до самостійної роботи школярів, співпраці між закладами міста є проведення конкурсу КВН (у нас його відновили шість років тому, в Мукачеві – десять).

Після зустрічі з І. Насаликом мукачівська делегація побувала у закладах освіти, де закарпатці побачили умови навчання та виховання дітей. У спеціалізованій ЗОШ №2 з поглибленим вивченням англійської мови гостей зустріли хлібом-сіллю. Закономірно, що відвідали вони школу І ступеня №11 (адже приїхали до нас з метою вивчення готовності навчальних закладів до впровадження нових стандартів початкової освіти, а цей заклад – єдина початкова школа в місті, її відкривали як експериментальну). Ознайомилися мукачівці також із Калуською гімназією, зі школою-ліцеєм №10, з сьомою школою. Побувала освітянська делегація і в ДНЗ «Ластівка». У ході роботи члени делегації ознайомились з підготовкою навчальних закладів до нового навчального року та здійсненням наступності змісту дошкільної й початкової загальної освіти. Особливу увагу звернули на підготовку до прийому учнів до 1 класу та підготовку умов для роботи з першокласниками, а також заходи, здійснені у рамках акції «Дай руку першокласнику!». З пізнавальною екскурсією мукачівські освітяни відвідали меморіальний комплекс Степана Бандери в Старому Угринові.

За результатами зустрічі висловлено спільну зацікавленість у активізації співпраці Калуша й Мукачева в напрямку впровадження нових стандартів початкової освіти та висловлено зацікавленість подальшої співпраці між освітянами.

Дарія ОНИСЬКІВ

Дзвони підгір'я 0


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.