Для медпрацівників калуської “швидкої” купують 100 захисних окулярів

Депутат Калуської міської ради, фельдшер Калуської станції швидкої медичної допомоги Володимир Павлів виклав у інтернет-мережу свою заяву до головного лікаря «швидкої» Василя Романюка, яку він подав 25 березня.
Переглядів: 1324
Ілюстрація. Усі бригади «швидкої» мають бути забезпечені засобами захисту: окрім масок і рукавичок, протичум

У заяві фельдшер просить забезпечити його засобами індивідуального захисту, повідомляють "Вікна".

«Прошу забезпечити мене засобами індивідуального захисту (одноразовими або багаторазовими масками класу захисту 2 або 3, одноразовими рукавичками, захисними окулярами, дезрозчинами), забезпечити обробку спецодягу (прання з додаванням дезінфікуючих розчинів після кожної зміни) відповідно до статей 141, 153, 163 Кодексу законів про працю України та наказу МОЗ України від 13.03. 2020 року №663», — йдеться у заяві.

Як зазначив Володимир Павлів, від оприлюднив свою заяву з тим, щоб привернути увагу влади до забезпечення засобами захисту медичних працівників, які працюватимуть в епідемічному вогнищі — необхідне навіть за наявності коштів купити практично неможливо. Як раніше повідомлялося, у Калуші виділили один автомобіль швидкої для перевезення осіб з підозрою на короновірусну інфекцію і його поки що вистачає. Проте усі розуміють, що захищеними мають бути усі бригади «швидкої». Володимир Павлів зазначає:

«Вчора виїхали на виклик до пацієнта з стенокардією. Звичайна «швидка». На місці виявили, що, окрім болю, в ділянці серця, у пацієнта температура понад 38 градусів. І такі випадки непоодинокі».

За його словами, медпрацівники забезпечені захисними костюмами і рукавичками. Гірше — з масками: їх видали по 2-3 на зміну, а маску на кожен виклик треба міняти. За день одна бригада обслуговує 7-12 викликів. Причому користуються багаторазовими масками, які шиють волонтери — вони більше підходять для захисту у побуті, а медпрацівники мають бути забезпечені професійними засобами другого або третього класу захисту. Найгірше — із забезпеченням захисними окулярами.

Василь Романюк не заперечує: проблема з захисними окулярами є. За словами головного лікаря, усі бригади «швидкої» мають бути забезпечені засобами захисту: окрім масок і рукавичок, протичумними костюмами і окулярами, адже потенційну небезпеку зараз несе кожен виклик. Захисними костюмами, рукавичками та масками — багаторазовими, які шиють вручну, — всі забезпечені. А захисні окуляри є не для всіх.

За словами Василя Романюка, зараз через інтернет замовляють 100 окулярів — для всіх працівників «швидкої» за ціною 37 гривень за штуку. Їх можна мити й дезінфікувати. До речі, ще два-три тижні тому в Івано-Франківську можна було в магазині вільно купити звичайні захисні будівельні окуляри. Проте їх скупили медичні заклади обласного центру.

Як зазначив Василь Романюк, станом на 25 березня у Калуші та Калуському районі не зросла кількість викликів швидкої медичної допомоги. Так само не збільшилася й кількість викликів, пов’язаних з гострими респіраторними вірусними інфекціями.

Нагадаємо, що минулого року Калуську станцію швидкої і невідкладної медичної допомоги приєднали до комунального некомерційного підприємства «Обласний клінічний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Івано-Франківської обласної ради».