Підприємець із Тужилова вже шиє маски і починає шити захисні костюми

Як уже повідомляли «Вікна» у п’ятницю, 20 березня, на засіданні бюджетної комісії Калуської районної ради йшлося про доцільність скликання сесії районної ради (планували на 24-25 березня) для того, щоб провести перерозподіл видаткової частини бюджету та спрямувати усі ресурси на потреби закладів охорони здоров’я.
Переглядів: 2391
Ілюстрація. Підприємець Ігор Коник, який має виробничі потужності в Тужилові і Голині, вже шиє маски і починає шити захи

Голова бюджетної комісії Василь Турчин запропонував скасувати рішення районної ради, яким на капітальні видатки спрямували більше 2 млн гривень коштів районного бюджету та урізати фінансування програми розвитку місцевого самоврядування, а фракція ВО «Батьківщина» запропонувала посадовцям районної ради відмовитися від премій і надбавок, а зекономлені ресурси спрямувати на медицину, у тому числі на подвоєння зарплати медикам.

Проте станом на 25 березня, як повідомив у коментарі «Вікнам» Василь Турчин, сесію районної ради не збирають. За його словами, основна причина у тому, що не хочуть забирати гроші з капітальних видатків.

За його словами, сесію можуть ініціювати й депутати районної ради: для цього потрібно зібрати мінімальні 13 підписів. Збір підписів планують розпочати вже сьогодні. На сесію, вважає Василь Турчин, треба винести кілька питань: про перегляд бюджету, про поточну ситуацію з поширенням коронавірусної інфекції та реальний стан підготовки медичних закладів району.

Натомість, голова Калуської районної ради Віктор Гільтайчук вважає, що скликати зараз сесію недоцільно: це нічого не дасть у підготовці району до поширення коронавірусної інфекції, але створить додаткові ризики щодо її поширення через скупчення людей. За словами Віктора Гільтайчука, бюджетні призначення не означають, що всі кошти вже є у бюджеті. А реально всі кошти районної ради зараз ідуть саме на медицину. За словами Віктора Гільтайчука, проблема — не в коштах, а в тому, що за них практично неможливо купити обладнання, засоби захисту тощо. Так, на рахунку районної лікарні є 400 тис. гривень, за які не можуть нічого купити.

Як повідомив голова районної ради, зараз основні зусилля спрямовані на підготовку і поліпшення матеріального забезпечення охорони здоров’я: буквально щойно вдалося замовити останніх 50 протичумних костюмів і стільки ж окулярів у Моршині, розробили механізм підвезення медпрацівників і гостро проблема вже не стоїть.

Також, за словами Віктора Гільтайчука, підприємець Ігор Коник, який має виробничі потужності в Тужилові і Голині, вже шиє маски і починає шити захисні костюми. Оплачують за них з районного бюджету. Між іншим, Голинська сільська рада, не чекаючи централізованих поставок, за кошти свого бюджету замовила у підприємця захисні маски для працівників своєї амбулаторії.