Калуш іде на жорсткий карантин

У Калуші закривають розважальні заклади, тренажерні і спортивні заклади, кафе, ресторани, музеї і бібліотеки. Працюватимуть лише продуктові крамниці, продуктові ринки, аптеки, банки та заправки.
Переглядів: 4417
Ілюстрація. Жорсткі заходи в Калуші запроваджують з вівторка, 17 березня

У понеділок, 16 березня, відбулося чергове засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Комісія обговорила та затвердила черговий пакет рішень для попередження поширення на території Калуської об’єднаної територіальної громади коронавірусної інфекції.

У цілому обмеження, які запроваджують з 17 березня, будуть жорсткішими. Як пояснив міський голова Ігор Матвійчук, комплекс карантинних заходів, які діятимуть у Калуші, розробили на основі Указу президента від 13 березня, яким було введено у дію рішення Ради національної безпеки і оборони, рекомендацій Міністерства охорони здоров’я тощо.

На засіданні обговорили поточну ситуацію в Калуші та підготовку медичних закладів до можливої появи коронавірусної інфекції. Як повідомила заступник головного лікаря Калуської ЦРЛ Наталія Кінаш, упродовж вихідних днів звернень до медичного закладу з приводу підозри на коронавірус не було. У лікарні продовжують підготовку щодо навчання персоналу та готують матеріально-технічну базу: у п’ятницю, 13 березня, тут отримали першу партію —– 50 захисних костюмів, шиють маски, поповнюють резерв ліків та виробів медичного призначення. Також лікарня припиняє планову шпиталізацію пацієнтів та планові операції. Усім працівникам проводять термометрію та обмежили відвідування пацієнтів родичами.

Щодо міського центру первинної медико-санітарної допомоги, то, як повідомив його керівник Михайло Гаврилишин, в останні дні росту ГРВІ немає. Поліклініка вже отримала замовлені раніше вироби призначення, окрім дезінфікуючого засобу для парогенератора, а також замовила ще 1000 захисних масок-респіраторів. Також закуповують одноразові захисні костюми. Щодо тест-систем для діагностики коронавірусу, то вони прибудуть не раніше початку наступного тижня.

На станції швидкої медичної допомоги, за словами головного лікаря Василя Романюка, збільшення кількості викликів, пов’язаних з ознаками гострої респіраторної вірусної інфекції, не було.

Щодо комплексу протиепідемічних заходів у закладах торгівлі та громадського харчування, то, як повідомила представник Калуського управління Держпродспоживслужби Ірина Нітух, була проведена перевірка чотирьох закладів громадського харчування та двох магазинів мережі «АТБ». Магазини забезпечені дезінфекційними засобами і кожних дві години тут проводять вологе прибирання. Також для зменшення черг тут працюють усі каси. А от щодо закладів громадського харчування, то деякі вже самостійно прийняли рішення про припинення роботи на час карантину.

Загалом вимоги до дезінфекції є жорсткими, і якщо їх не виконують чи не можуть виконати, альтернативи закриттю немає. Утім, самостійно вирішувати питання продовження роботи заклади громадського харчування не будуть: відповідні рішення вже прийняті комісією.

Насамперед, у Калуші створили антикризовий штаб — для того, щоб оперативно, не збираючи міську комісію, приймати рішення в умовах надзвичайної ситуації. Очолила штаб перший заступник міського голови Галина Романко. Інші рішення комісії є такими:

— з 17 березня у міському Центрі надання адміністративних послуг, управлінні соціального захисту і пенсійному фонді тимчасово обмежують прийом громадян;

— з 17 березня і до окремого розпорядження має бути припинена робота кінотеатрів, музеїв, бібліотек, розважальних закладів, дитячих розважальних центрів і клубів, тренажерних залів, басейнів тощо. А також закладів громадського харчування й усіх закладів торгівлі, за винятком продуктових магазинів і аптек.

Також обговорювали і варіант закриття ринків. Проте комісія вирішила поки що залишити торгівлю продуктами на ринках. Кілька днів ситуацію тут планують вивчати і згодом прийматимуть рішення.

— з 18 березня громадський транспорт на міських та приміських маршрутах (в межах Калуської ОТГ) курсуватиме за суботнім графіком. Щоправда, його дещо скоригують, щоб люди могли вранці дістатися на роботу. Як ішлося на засіданні комісії, більші інтервали дозволять перевізникам дезінфікувати автобуси. А окрім того, для них це буде економічно вигідно: за останні дні пасажиропотік у Калуші зменшився на третину.

— КП «Водотеплосервіс», газовики й енергетики за рішенням комісії мають забезпечити безперебійне водо-, газо- й електропостачання жителів громади. Заборонені планові ремонті роботи, заміна лічильників тощо. Крім того, на засіданні комісії йшлося про те, що зараз люди, а особливо це стосується пенсіонерів, масово  йдуть до фінансових установ, стоять у чергах і переживають, щоб до 20 числа сплатити за комунальні послуги й уникнути нарахування пені. Ці побоювання є безпідставними: у зв’язку з надзвичайною ситуацією відключень не буде і пеню не нарахують.

банки і заправні станції працюватимуть і в умовах карантину.

Також комісія доручала поліції, міській варті та Держпродспоживслужбі контролювати виконання цих рішень, а патрулям — протидіяти скупченню людей. Суб’єктам господарювання рекомендували за можливості організувати до 3 квітня дистанційний режими роботи своїх працівників. Крім того, комісія вирішила підготувати кілька звернень:

— до суб’єктів господарювання, які торгують лікарськими, дезінфікуючими засобами тощо) — забезпечити достатні обсяги виробів медичного призначення та не підвищувати на них ціни;

— до Кабміну — з клопотанням забезпечити пришвидшення поставок засобів захисту і тест-систем;

— до обласної державної адміністрації — щодо виділення з державного, резервного та інших фондів апаратів штучної вентиляції легень, засобів захисту, тестових систем тощо.

Богдана ТИМЧИШИН, журналістка