З користю для громади. На земельній ділянці в центрі міста хочуть передбачити медичний центр

28 листопада відбулося громадське обговорення проекту детального планування території обмеженої бульваром Незалежності, проспектом Лесі Українки, вул. Євшана та річкою Сівка в Калуші, замовником якого є міська влада.
Переглядів: 1992
Жоден із присутніх на слуханнях — а це депутати, громадські активісти, представники спілки учасників АТО — з

Орієнтовна площа земельної ділянки, на яку виготовили проект, становить 9 га. Насправді, вільної землі тут не так багато – значна частина перебуває в приватній власності. Згідно з розробленим проектом детального планування, тут на більшій частині території, зокрема позаду Каменя Незалежності, планується розбити Меморіальний сквер. Біля річки, на набережній, — громадський простір. Крім того, передбачено і будівництво багатоквартирного житлового будинку – на дев’ять поверхів і три під’їзди. Місце розташування будинку – на вул. Євшана, одразу за мостом, якщо рухатися від центру міста.

Саме заради того, щоб передбачити будинок на будівництво якого розраховують учасники АТО, було ініційовано розроблення проекту детального планування території. Хоча на слуханнях головний архітектор міста Роман Кузик запевнив, що відправною точкою було рішення міської рада від березня 2015 року, за яким тут маж бути сквер і пам’ятний знак Незалежності. А з проектом планування території зволікали, бо лише цього року на його розроблення були виділені гроші.

22 листопада, як повідомив Роман Кузик, надійшло депутатське звернення від депутата міської ради Ольги Єланіної з пропозицією передбачити тут будівництво медичного центру з надання первинної допомоги. Фактично, йдеться про вирішення проблеми дитячої поліклініки. Під час слухань депутат нагадала, що від 2016 року звертається до влади з приводу будівництва нової поліклініки, але жодних рішень досі немає. А зараз ідеться про велику територію, яку можна використати з більшою користю для громади, зокрема, зарезервувати тут місце для майбутнього будівництва медичного центру.

Жоден із присутніх на слуханнях — а це депутати, громадські активісти, представники спілки учасників АТО — заперечень проти такого будівництва не мали. Однак, проектанти не мали завдання планувати на цій території будівництво медичного центру, адже міська рада жодних рішень з цього приводу не приймала. Тож, скоригувати вже готовий проект неможливо. До того ж, як зазначив головний архітектор, невідомо, що це має бути за медичний заклад і яка площа території потрібна для такого будівництва. У підсумку може виявитися, що доведеться жертвувати меморіальним сквером, викуповувати приватні земельні ділянки чи взагалі думати про інше місце. Перш за все, має бути рішення міської ради про будівництво медичного центру, тоді можна ставити завдання перед проектантами і визначатися, вважає Роман Кузик.

Депутат міської ради і головний лікар Калуського центру з надання первинної медичної допомоги Михайло Гаврилишин підтримав ідею з будівництвом медичного центру. За його словами, має бути окремий діагностичний корпус та ще один чи два корпуси поліклініки з денним стаціонаром. Якщо один корпус, то він має мати два входи. Пропускна здатність такого центру – не менше 1200 пацієнтів на день. Це має бути проект на перспективу. Але, водночас, громада має розраховувати на власні сили. Так, у Коломиї, яка має серйозне депутатське лобі у Верховній Раді і підтримку на рівні ОДА, відкрили поліклініку, яку будували вісім із половиною років.

Громадський діяч Євген Гірник зазначив: Координаційна рада політичних партій та громадських організацій розглянула питання планування території. Учасники ради підтримали меморіальний сквер і будинок для учасників АТО. І, водночас, рекомендували міській раді шукати місце для будівництва поліклініки. Якщо не дозволить площа ділянки на бульварі Незалежності, то можна розглядати варіант на іншому боці вулиці або на вул.иці Січових Стрільців, де свого часу планували збудувати церкву, чи на вулиці Малицької. Одним словом, треба приймати принципове рішення і резервувати під проект будівництва нової поліклініки земельну ділянку.

Щодо проекту детального планування території, то варіантів кілька: міська рада не затверджує його і доручає передбачити тут будівництво ще й медичного центру, або ж затверджує проект і шукає іншу земельну ділянку, або ж не підтримує ідею будівництва медичного центру в принципі. Наступні кроки будуть залежати від рішень, які прийме міська рада. Можливо, це відбудеться вже завтра. До речі, представники спілки учасників АТО, які були присутні на слуханнях і зацікавлені у тому, щоб проект був затверджений і будинок, де вони зможуть отримати квартири, зводили швидше, нічого проти того, щоб відкласти затвердження проекту на кілька місяців не мають.

Богдана ТИМЧИШИН, журналіст