Сьогодні ФК “Калуш” грає на Черкащині. Хто наш суперник?

Вчора ФК "Калуш" дістався Білозір'я, де вже ввечері провів передматчеве тренування на штучному полі місцевого стадіону "Зоря". А вже сьогодні о 17.00 відбудеться матч між "Черкащина-Академія" і ФК "Калуш".
Переглядів: 593
Калушани уже провели тренування на стадіоні.

Представляємо суперника калушан - футбольний клуб  "Черкащина-Академія".

Футбольний клуб був створений 10 червня 2010 року за ініціативи колишнього губернатора Черкаської області Сергія Тулуба, який став його почесним президентом, передають "Вікна" з посиланням на пре-службу ФК "Калуш".

Головним тренером був призначений Олександр Кирилюк, а до колективу запросили перспективних вихованців місцевих спортивних шкіл. Свій перший офіційний матч команда зіграла вдома 4 травня 2011 року проти клубу «Діназ» з Вишгороду у рамках аматорського чемпіонату (рахунок 1:0). Тоді був забитий і перший гол — його автором став Олег Гопка.

Вже влітку «Славутич» пройшов атестація у ПФЛ і отримав статус професійного клубу. Перший офіційний матч як професійна команда клуб провів 16 липня 2011 року проти команди «Мир» з Горностаївки (рахунок 1:0), а перший гол тоді забив Сергій Таран.

Перший матч у чемпіонаті України серед професійних клубів «Славутич» провів 23 липня 2011 року проти тернопільської «Ниви», яку він розгромив з рахунком 3:0, а перший гол вже на 5 хвилині забив Сергій Таран. Свій перший сезон у чемпіонаті клуб закінчив на 3 місці другої ліги.

У наступному сезоні команда працювала на вихід до першої ліги. Перше коло «Славутич» закінчив другим.

23 вересня 2012 року клуб провів свій перший матч у Кубку України проти луцької «Волині». Спочатку черкащани перемагали з рахунком 1:0, але на останніх хвилинах волиняни зрівняли рахунок, а у додатковий час забили ще один гол. Після цієї поразки у клуба почалась чорна смуга невдач і 4 з 5 наступних матчів — були поразки.

Після цього у відставку був відправлений головний тренер Олександр Кирилюк, його замінив Анатолій Дейнеко. 1 лютого 2013 року новим тренером клубу став Сергій Пучков. За нього клуб посів 3 місце у другій лізі, але не зміг пробитись до першої ліги. Заключний матч проти стрийської «Скали» команда виграла з рахунком 7:0.

Пучков покинув клуб, а на його місце поставили Ігоря Петрова. Першу частину сезону 2013/2014 команда розпочала серед лідерів, але восени отримала декілька невдач і закінчила перше коло на 6 місці.

У грудні 2013 року у клубі стались зміни у керівництві: генеральним директором став Володимир Лашкул, спортивним тренером — Олександр Кирилюк, а посаду головного тренера з 25 грудня посів Юрій Бакалов.

Однак у Кубку України «Славутич» зіграв набагато краще, обігравши такі команди як «Реал Фарма» з другої ліги, «Авангард» та «Ниву» з першої ліги, а також команду з вищої ліги «Таврію».

У результаті клуб з другої ліги вперше за історію українського футболу потрапив до чвертьфіналу Кубка України та посів 3 місце.

«Перепоною» досягнення статусу фіналіста був матч 7 травня 2014 року з дійсним чемпіоном України — донецьким «Шахтарем». Але і сама гра стала для черкащан історичною, так як гості не змогли за всю гру забити жодного м'яча, і лише у додаткових таймах донеччани провели 3 голи.

Влітку 2014 року «Славутич» об'єднався з командою «Зоря» (Білозір'я) під назвою «Славутич-Зоря», проте незабаром отримав сучасну назву.